Відлік на години: субмарина з туристами має запас кисню до ранку четверга

Група з трьох канадських кораблів у середу долучилася до пошуків батискафа, зниклого під час занурення до “Титаніка”, повідомляють у береговій охороні США.

У береговій охороні, яка координує пошуково-рятувальну операцію, повідомили у твіттері, що один із кораблів, які долучилися до пошуку батискафа, – The John Cabot, – “має можливості використання гідролокатора бокового огляду”, проте він не може вимірювати глибину, тому здійснює пошуки разом із комерційним судном Skandi Vinland і кораблем канадської берегової охорони Atlantic Merlin.

Британська газета The Guardian, зі свого боку, наголошує, що запасів кисню в батискафі, згідно з розрахунками, вистачить до ранку четверга.

Раніше в середу з’явилися повідомлення про те, що рятувальники, котрі здійснюють пошуки батискафа “Титан”, на місці рятувальних робіт чули звуки, що нагадували стукіт.

У понеділок 19 червня стало відомо, що батискаф, на борту якого перебували п’ятеро людей, зник в Атлантичному океані під час туристичної експедиції до “Титаніка”. У пошуках батискафа беруть участь американські та канадські кораблі й літаки, а також плавуча база Polar Prince, з якої занурювався “Титан”. До рятувальних робіт також долучилося судно французького океанографічного дослідницького інституту з освоєння моря.

Вартість одного місця у восьмиденній туристичній експедиції, які пропонує компанія OceanGate Expeditions, становить $250 тис.

Інтерфакс-Україна

На фото ВВС – субмарина “Титан”