Відмовою про закрите небо НАТО дало “зелене світло” для подальших обстрілів з боку РФ – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що саміт НАТО 4 березня був “слабким”, а сам Альянс фактично дав “зелене світло” для подальших обстрілів з боку РФ, оскільки відмовився закривати небо надо Україною для російської авіації.

“Усе, на що спромігся альянс на сьогодні,— провести 50 тонн дизпалива для України”, — сказав Зеленський у зверненні 4 березня, пише Суспільне.

“Сьогодні керівництво Альянсу дало зелене світло для подальшого бомбардування українських міст та сел, відмовившись зробити безпольотну зону. Ви могли закрити небо, але.. Але, я не знаю кого ви можете захистити і чи здатні захистити ви свої країни, країни Альянсу. Від нас ви не зможете відкупитися літрами палива за літри нашої крові, пролитої за нашу спільну Європу, за нашу спільну свободу, за наше спільне майбутнє”, — сказав президент.

Україна витримала вже утричі більше чаcу від вторгнення, ніж планувала РФ, і відповідь українців на російську агресію історія Європи запам’ятає назавжди, зазначив він.

“Великий народе великої країни, країни сили, країни свободи, народу абсолютного морального лідерства! Ми витримали вже дев’ять днів темряви, дев’ять днів зла. Це у три рази більше, ніж темрява і зло розраховували. Ми відповіли на вторгнення, як уміємо у моменти найвищої небезпеки – відповіли героїзмом, солідарністю, взаємодопомогою. Ми відповіли по-нашому, по-українськи, так, що історія Європи запам’ятає це назавжди, говоритиме про це дітям, покаже онукам”, — підкреслив глава держави.

За його словами, увесь континент знатиме Харків, Чернігів, Суми, Волноваху, Маріуполь, Миколаїв та багато інших українських прекрасних міст, які витримали найстрашнішу навалу з часів Другої світової війни.