Відома інфекціоністка повідомила, коли в Україні можливий пік захворюваності на COVID-19

Україна зараз перебуває у стадії інтенсивної передачі COVID-19 – і у грудні-січні ще буде пік із наростанням кількості хворих. Про це повідомила інфекціоністка, доктор медичних наук Ольга Голубовська під час виступу на Українському жіночому конгресі, передає УНН.

“Ми в інтенсивній передачі інфекції зараз. Пік, я думаю… грудень і січень ще буде. І він наростає. Ви зараз побачите… статистика підійде через кілька тижнів. У нас смертність збільшується зараз, на жаль, у більш молодих людей – до 60 років. Це страшно, це просто страшно… Зараз його сезон. Чому важчі зараз випадки захворювання? Тому що в силу погодних умов, отримує людина більшу дозу збудника. А будь-яке інфекційне захворювання – це, у тому числі, дозозалежний процес. Тому ми нікуди не дінемося”, – повідомила Голубовська.

Лікарка переконана, що на Україну чекають жорсткі обмеження, оскільки система охорони здоров’я “вже тріщить”.

“Ліжка поки що нас рятують. Так, кисню не вистачає, як скрізь. Зараз система вже тріщить. Витримує, але вже тріщить”, – наголосила Голубовська.

За словами інфекціоністки, мінімальний термін для ефективної боротьби з поширенням вірусу – це три тижні.

“Тут так – термін максимального інкубаційного періоду, плюс один тиждень. В такому випадку є сенс вводити ці обмежувальні заходи. Три тижні – це мінімальний термін. Чим більше, тим краще, але тут вже економісти повинні вираховувати, як це вдарить по економіці”, – зауважила Голубовська.

Нагадаємо, в Україні вже 677 тис. випадків COVID-19, за добу рекорд – 15 331.