WhiteBIT: як регулюється діяльність платформи

Біржа криптовалюти WhiteBIT вийшла на ринок у 2018 році. З 400+ наявних платформ вона в тридцятці найкращих бірж CoinMarketCap і у двадцятці — CoinGecko. Розберемося, ким регулюється діяльність компанії та які можливості вона надає.
Послуги, що надає WhiteBIT:
- Торгівля криптоактивами (понад 350 торгових пар та 270 активів) із невисокою комісією (на сайті позначається 0.1%);
- Миттєвий обмін, продаж/купівля на високоліквідному ринку (щоденний обіг + 2,5 млрд дол.);
- Кредитне плече для маржинальної торгівлі (тут низька комісія за позикові кошти 0,098% на добу);
- Торгівля криптовалютою в навчальному режимі (Demo Tokens);
- Оптимізація інтерфейсу та функціоналу: торговий режим сегментований на спотовий, маржинальний та торгівлю безстроковими фʼючерсами. На біржі також можна налаштувати режим торгівлі «під себе», розташовуючи вікна та термінал у довільному порядку.
Заходи безпеки криптобіржі
Щоб забезпечити збереження особистих даних користувачів, біржа криптовалюти WhiteBIT впровадила двофакторну автентифікацію. Вона також вимагає створення складного пароля під час реєстрації, а ще захищає акаунти від виведення коштів на чужі гаманці (функція «Білий список»). Згідно з аудитом, який провела компанія з кібербезпеки Hacken у лютому 2022 року, WhiteBIT входить до трійки бірж за надійністю з найвищим рейтингом ААА.
Платформа дотримується європейських стандартів міжнародної групи FATF щодо протидії відмиванню доходів, тому вимагає пройти процедуру Know Your Customer (KYC). Це дає змогу безпечніше придбати біткоїн.
Спеціально для українських користувачів процедура верифікації документів була максимально спрощена: тепер її можна пройти через застосунок Дія, який за згодою власника акаунту передає документи біржі. Відповідно, українці реєструються на біржі за 5+ хвилин, а не за добу.
Ліцензування WhiteBIT
Криптоваютна біржа WhiteBIT має низку ліцензій, дозволів та авторизацій на надання послуг, повʼязаних із трейдингом, обміном та зберіганням віртуальних активів та здійсненням транзакцій з віртуальними активами. WhiteBIT отримала відповідні реєстрації з якими ви можете ознайомитись звернувшись у підтримку біржі. Ці національні регуляторні органи, відповідно, надали WhiteBIT право на:
- Надання послуг як оператор обміну віртуальних валют та оператор гаманця для депозиту віртуальної валюти;
- Надання послуг з обміну між віртуальними валютами та фіатними валютами, а також постачання кастодіальних послуг;
- Постачання послуг обміну віртуальних валют.
WhiteBIT забезпечує захист клієнтів згідно з вимогами цих регуляторів. Ці вимоги орієнтовані на ті самі правила, що здебільшого діють і щодо традиційних фінансових структур. Тому біржа криптовалют утримує 96% активів своїх клієнтів на холодних гаманцях, закриті ключі від яких — в автономному режимі.
Дотримуючись вимог регуляторів до ліцензіатів, WhiteBIT також впровадила інструмент AML, щоб користувачі могли самостійно перевірити контрагента на причетність до відмивання доходів і не купити біткоїн, пов’язаний зі злочинною діяльністю.