Як підготувати підлогу під SPC-плитку?

Плитка SPC – новий різновид покриття для підлоги замкового типу, що прийшов на зміну вініловим та кварц-вініловим матеріалам. SPC – це дуже міцний кам’яно-полімерний матеріал, в основі якого шар з високим вмістом подрібненого каменю. Вміст вінілу не більше третини. Покриття відрізняє висока зносостійкість, водостійкість та стабільність. Покупці задоволені тим, що SPC плитка проста у роботі. Вдасться з легкістю здійснити монтаж самостійно, якщо дотримуватися рекомендацій виробника.

Етапи підготовки підлоги під SPC-плитку 

Підлога має бути сухою, бо волога основа перешкоджатиме склеюванню ПВХ-плитки і може сприяти розвитку плісняви та грибків під покриттям. Щоб уникнути несприятливих наслідків, потрібно дотримуватись нормативів щодо вмісту вологи в основі підлоги.

Як підготувати підлогу:

  • Перед укладанням підлоги, потрібно очистити основу від пилу та абразиву, щоб уникнути потрапляння цих частинок у структуру клею при клейовому типі укладання, або в замки ламелів, при плаваючому типі.
  • Потрібно кілька разів пропилососити поверхню, далі використовують ґрунтовку, на водно-дисперсійній основі і можна переходити до подальших етапів укладання.
  • Якщо ви вирішите укласти вінілову підлогу на клей, то ґрунтовка допоможе покращити адгезію клею. Якщо планується використовувати плаваючий спосіб, то ґрунтовка допоможе додатково знепилити основу підлоги.

Основа для укладання плитки SPC повинна мати міцність щонайменше 15 МПа. Її необхідно підготувати заздалегідь – вирівняти, якщо це потрібно, також вона має бути сухою та чистою. Якщо це цементна стяжка, простежте, щоб вона повністю просохла. Якщо ж ви укладаєте плитку на старе покриття, переконайтеся, що воно досить міцне та рівне. Текстильні покриття потрібно видалити. Вкладати кам’яну плитку на ковролін не можна.

Загальні поради щодо укладки SPC-плитки 

Дотримуйтесь інструкцій на упаковці. Зазвичай виробники рекомендують суворо дотримуватись вимог щодо акліматизації при укладанні в дуже великих приміщеннях. Перед роботою у звичайній квартирі, достатньо витримати плитку при температурі від 17°С до 28°С у теплу пору року протягом доби. Взимку — протягом двох діб. Упаковку з матеріалом потрібно залишити в горизонтальному положенні.

Після відкриття упаковки, слід перевірити кожен елемент на відповідність артикулу та наявність дефектів. Далі необхідно розкласти плитки на всій площі, де планується монтаж. Рухайтеся у напрямку природного світла. Ламелі підбираються за тоном. Зверніть увагу, щоб елементи з ідентичним малюнком не опинилися у безпосередній близькості один від одного.