Як платити податки ФОП, зареєстрованим на окупованій території

Після початку повномасштабної війни в Україні багато фізичних осіб-підприємців були змушені поїхати зі своєї домівки до більш безпечних міст та сіл.

Що робити внутрішньо переміщеним ФОП, які зареєстровані на тимчасово окупованій території, або ФОП не встиг перереєструватись у новому районі, але вже потрібно платити податки та подавати декларацію за перший квартал 2022 року, пояснив аудитор Juscutum Микола Клименко.

За його словами, такі фізичні особи-підприємці мають звернутися до державного реєстратора із заявою про держреєстрацію за новим тимчасовим місцем проживання на підконтрольній території України (водночас держреєстратори не повинні вимагати документи на нього).

“І також подати заяву про спрощену систему оподаткування (якщо вона застосовувалась). Після реєстрації за новим місцем, в електронному кабінеті ДПС отримати нові реквізити для сплати податків і здійснити їхню оплату. Зараз працює сервіс з реєстрації у мобільному додатку Дія”, – зазначив він.

Перереєстрацію потрібно зафіксувати якомога швидше, оскільки під час перерахування доходу таким ФОП (з реєстрацією на окупованих територіях), платник винен утримувати 18% ПДФО як зі звичайних фізичних осіб.

Термін подання декларації ФОП 3 групи — до 10 травня 2022 року, а термін сплати — до 19 травня 2022 року. Цього часу достатньо для здійснення перереєстрації.

Якщо ФОП не встигнуть це зробити, тоді можна скористатися преференціями Податкового кодексу: не подавати звітність і не сплачувати податки до моменту отримання нових реквізитів. За таку затримку штрафи та пені не нараховуються.

Факти.ICTV