Як правильно зробити витяжку у ванній: поради експертів

AMcZfxZD6wv0KIfBS6s9sVBXjQco0dg-HC3aWaTgBa10hwPwKgCjosudEBGTWfyecI8B3OMKLJozDAe9MUYvShtwFtzwynbE80Riu_tkfHEFYYTGLhr5OSB2vx2GCjMks-fbQbEA

Ванна, туалет та кухня — приміщення, де постійно відбуваються перепади вологості, температури, викидаються різкі запахи у повітря. Саме тому їх належить забезпечувати підвищеним повітрообміном та замінювати повітря до п’яти разів на годину. Для цього будь-яку будівлю забезпечують природною вентиляцією, а якщо вона не справляється – можна підібрати модель витяжного вентилятора. Тоді витяжка у ванній контролюватиме повітряні потоки механічно.

Чому потрібно подбати про правильну витяжку у ванній

Якщо витяжка у санвузлі несправна, порушується повітрообмін та сприятливий мікроклімат; користуватися приміщенням стає складно.

  • Повітря перестає циркулювати та перенасичується вологою;
  • Без свіжого припливу волога випаровується вкрай повільно, тому всі поверхні стають вологими;
  • Під час купання випадає дуже багато конденсату;
  • Вологість і тепло стають причиною численних осередків цвілі, особливо в кутах, на стиках конструкцій і важкодоступних місцях;
  • У кімнаті помічається задуха, густина, сперте повітря.

Основні схеми вентиляції у ванній кімнаті

Витяжка у ванній облаштовується по-різному, і від цього залежить принцип/характер її роботи та експлуатації.

Природна вентиляція

Такий тип витяжки для ванної кімнати продумується ще на етапі проєктування будівлі: це система вентиляційних шахт у стінах будівлі, що підводяться до приміщень. Усередині ви бачите їх у форматі віддушин для витяжки. Свіже повітря у цьому випадку потрапляє до будинку через щілини або спеціальні припливні пристрої. Якщо приплив справний, то за рахунок різниці температури/тиску на вулиці та в будинку повітря почне протікати крізь будівлю.

Примусова вентиляція повітря

Коли природна вентиляція не справляється з роботою, необхідно подумати про встановлення примусової системи. І тут витяжка у ванній здійснюється механічно, з допомогою електричних приладів, зокрема. витяжних вентиляторів. Примусова вентиляція може бути:

  • Припливною – встановлюється там, де спостерігається нестача свіжого повітря, але справні витяжки;
  • Витяжною для прискорення скидання відпрацьованих газів. Працюватиме справно за наявності гарного припливу;
  • Припливно-витяжною – такі прилади повністю контролюють рух атмосфери крізь приміщення будівлі.

Як вибрати вентилятор для витяжки у ванній

При виборі витяжного вентилятора для ванної кімнати важливо звернути увагу на такі нюанси, як надійність бренду моделі, термін експлуатації, наявність реальних гарантій магазину або виробника, а також умови їх дії. Також перегляньте характеристики приладу та уточніть, що витяжка для ванної підходить для реалізації вашого проєкту.

1) IP

Міжнародна електротехнічна комісія зобов’язала всіх виробників маркувати пристрої за певним стандартом, який позначається ІР і складається з двох цифр. Перша (значення від 0 до 6) показує рівень захисту від домішок, а друга – стійкість моделі до вологи (для витяжки ванної має бути не менше 4).

2) Потужність

Показник устрою передбачає його продуктивність, тобто. кількість повітря, яке прилад може обробити за годину. Дізнатися необхідну вам потужність та продуктивність агрегату можна за допомогою обчислень за кількістю мешканців у будинку та кратності повітрообміну приміщень.

3) Тип монтажу

Визначитись з варіантом монтажу необхідно на стадії проєкту вентиляції. Витяжка в санвузол може бути універсальною, тобто. підходити для будь-якого розташування або встановлюватися тільки в стелю чи стіну. Також важливо дізнатися про спосіб підключення моделі: системи синхронізуються зі світильником або працюють автономно.

4) Корисні додаткові функції

Сучасні витяжні вентилятори працюють за контролем сучасних датчиків та автоматики, які роблять пристрій практично «самостійним»:

  • Датчики вологості і температури дозволять вмикати вентилятор тільки тоді, коли це необхідно;
  • Таймер дозволить налаштувати таймінги включення та відключення приладу, щоб зробити експлуатацію максимально економічною та комфортною.