Як українцям отримати COVID-сертифікати в Дії: покрокова інструкція

В Україні громадянам незабаром стануть доступні COVID-сертифікати вакцинації в Дії. Нагадаємо, що в застосунку будуть представлені відразу два документи: внутрішній з меншою кількістю даних, але з фото, і міжнародний, що містить більше медичної інформації.

Документи спочатку будуть показувати, що людина вакцинована від коронавірусу, а пізніше те, чи є у неї негативний тест на COVID-19, і містити дані про одужання.

Доступ до сертифікатів відкриється після того, як у PlayMarket і AppStore з’являться оновлені версії застосунку Дія після завершення бета-тестування. Про те, як отримати COVID-сертифікат, читайте далі в інструкції від OBOZREVATEL.

  1. Насамперед для отримання сертифіката вакцинації необхідно встановити застосунок Дія на смартфон або ж оновити його до останньої версії.
  2. Після цього треба перейти до відділу “Послуги” і натиснути там кнопку “COVID-сертифікати”.
  3. Далі необхідно поставити “Дія.Підпис” під заявою на передачу даних з Єдиної системи охорони здоров’я в додаток. Цей підпис також можна зробити в Дії – для цього знімок вашого обличчя порівняють із біометричними даними в паспорті.
  4. Після того, як буде поставлено підпис, натисніть “Отримати сертифікат”.
  5. Через деякий час документ з’явиться у вашому телефоні. Під час натискання на нього буде відображуватися QR-код, за яким і будуть визначати дійсність сертифіката.