Як захистити будинок від блискавки?

Будуючи індивідуальний житловий будинок, люди нерідко забувають про надважливий безпековий елемент – систему блискавкозахисту.

Як можна спроєктувати таку систему без зайвих зусиль?

Існують випадки, коли охорону будівлі від блискавки можуть забезпечувати вже готові конструктивні елементи. Згідно з ДСТУ Б В.2.5-38:2008 “Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд” блискавкоприймачами можуть виступати:

  • Металеві покрівлі будинків (якщо на них немає ізоляційного шару, товщина металу складає не менше 0,5 мм, а неметалеві об’єкти не виходять з-під покрівлі);
  • Металеві конструкції даху, наприклад, арматура;
  • Інші металеві елементи – водостічні труби, прикраси на даху, огородження;
  • Металеві труби чи резервуари технологічного призначення, якщо товщина металу, з якого вони виконані, становить не менше 2,5 мм.

«Відповідно до вимог держстандарту блискавкозахист повинен складатися зі струмовідводів та заземлювачів. Струмовідводи бажано проєктувати рівномірно по периметру будівлі поблизу кутів та прокладати по прямих і вертикальних лініях, щоб шлях до землі був найкоротшим. Природними струмовідводами виступають металеві каркаси споруд, з’єднана між собою сталева арматура тощо. Як заземлювачі здебільшого також виступають залізобетонні фундаменти».

За відсутності елементів для захисту від блискавки слід продумати такі рішення. Додаткові конструкції необхідно спроєктувати відповідно до державного стандарту, адже це гарантуватиме міцність об’єкту у разі негоди.