З 8 серпня Україна живе в борг: ми використали все, що природа дала цього року

Українці використали більше ресурсів, ніж довкілля країни може відновити за рік, і з 8 серпня житимуть в борг у природи, – повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

Він посилається на розрахунки організації Global Footprint Network. Втім, цього року справи України є кращими, ніж минулого року, коли цей день настав на два тижні раніше – 24 липня.

Ситуація в Україні також дещо краща, ніж загалом у світі.

“Щороку фахівці аналізують використання природних ресурсів у різних країнах та на планеті в цілому і визначають День екологічного боргу. Для всієї Землі він наступив 29 липня”, – написав Андрій Мальований у Facebook.

Голова Держекоінспекції також зазначив, що, якщо щороку День екологічного боргу буде посуватись на 5 днів, то вже у 2050 році обсяг споживання ресурсів у світі буде дорівнювати обсягу їх відновлення.

Єдиний вихід для людства – змінити підхід до споживання ресурсів.

“Для цього кожен з нас повинен зменшити свій екологічний слід – обсяг використаної енергії, води тощо. Прості звички, як-от раціональне споживання водних та енергетичних ресурсів, зменшення генерування сміття, застосування принципу мінімалізму під час покупок, зможуть врятувати наше майбутнє”, – йдеться у повідомленні.

ВВС Україна