За два місяці війни 71% українських дітей ховалися в укриттях — дослідження

Кожна друга дитина була розділена із близькими родичами. Третина дітей перебували у зоні воєнних дій, а кожну п’яту дитину батьки вимушені були вивозити під обстрілами.

Про це йдеться у звіті “Діти і війна в Україні” Харківського інституту соціальних досліджень, здійсненого спільно з благодійним фондом “Голоси дітей”.

“Смерті та каліцтва дітей внаслідок дій російської армії на території України не можна описувати лише з точки зору випадкових жертв війни. Виключно можливим такий опис є у межах порушень міжнародного гуманітарного права, адже абсолютна більшість загиблих та поранених дітей з’явилася внаслідок воєнних злочинів з боку армії загарбника”, — сказано у звіті.

В Харківському інституті соціальних досліджень наголошують, що в Україні вже неодноразово були застосовані засоби ведення війни, що заборонені Гаазькими та Женевськими конвенціями.

Зокрема російські військові кілька разів використали фосфорні боєприпаси та касетні боєприпаси, використовували голод як заборонений метод ведення війни, блокуючи роздачу мешканцям міст гуманітарної допомоги, зривали евакуацію, обстрілювали цивільні об’єкти тощо.

“Страшно фіксувати та описувати безліч воєнних злочинів російських військових. Страшно розуміти, що наслідки війни – це також сирітство, проблеми зі здоров’ям, психічні травми та стрес дітей. Проте збір та аналіз таких даних необхідний для усвідомлення масштабів проблем і кроків, які варто робити перш за все”, — додають дослідники.

suspilne.media