За підробку Covid-сертифікатів притягатимуть до відповідальності

Про це йшлося на селекторній нараді з питань протидії пандемії COVID-19, що відбулася під головуванням Президента Володимира Зеленського.

Кабінет Міністрів України має запропонувати комплекс заходів для боротьби з підробкою ПЛР-тестів та сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19, а також для контролю за виконанням усіх необхідних заходів українцями та іноземними громадянами, які в’їжджають в Україну з-за кордону.

Головних лікарів медичних закладів, де зафіксовані порушення, та туристичні агенції, які сприяють отриманню підроблених сертифікатів і тестів, будуть притягати до відповідальності.

Розслідування таких злочинів зокрема лежить у площині Департаменту кіберполіції НПУ.

За словами кіберфахівців, підробка COVID-сертифіката й печаток на ньому загрожує приблизно трьома роками обмеження волі. У разі повторного такого правопорушення особа може сісти за ґрати вже на п’ять років.

Власникам підробних документів про вакцинацію в Україні встановлено покарання у вигляді штрафу від 850 гривень або двох років в’язниці.

Якщо на внесенні неправдивих даних щодо вакцинації проти коронавірусу до електронної системи Міністерства охорони здоров’я спіймають медика, він за це може отримати 17 000 штрафу чи два роки виправних робіт.

А якщо в систему втрутиться хтось, хто згідно із законом не має доступу до неї, йому загрожуватиме до п’яти років обмеження волі чи до трьох – у в’язниці, повідомляє РБК-Україна.

За два тижні всі міністерства та центральні органи влади мають відзвітувати про перебіг вакцинації серед своїх працівників. Бажано, щоб було вакциновано двома дозами 70% працівників міністерств і центральних органів виконавчої влади. Наприклад, у Міністерстві оборони щеплення двома дозами вже отримали 84% працівників, у Міністерстві внутрішніх справ – 68%. Глава держави назвав це хорошими показниками.

Аналогічних показників хочуть досягти й серед педагогічних працівників.

«Педагоги активно вакцинуються. Вже понад 70% працівників закладів освіти отримали щеплення», – зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За словами очільника уряду, 10-й тиждень поспіль в Україні зростає кількість осіб, які захворіли на COVID-19. На сьогодні у країні 94 540 активних хворих. Ліжок, зайнятих недужими з COVID-19 та пацієнтами з підозрою на коронавірусну хворобу, – 16 706, причому лише 3% ліжок зайняті вакцинованими громадянами. Загалом в Україні для хворих на COVID-19 передбачено 90 тис. ліжок: наразі готові 45 тисяч ліжок, 97% яких забезпечені киснем, ще стільки ж можуть розгорнути додатково будь-якої миті в разі необхідності.

Станом на сьогодні в Україні щеплено 6 млн 781 тис. осіб, з них 5 млн 458 тис. отримали дві дози. За минулий тиждень вакцинували майже 746 тис. осіб.

Поділитися в соцмережах: