Загроза блекаутів: в “Укренерго” розповіли, до чого готуватися українцям

Ризики виникнення нових блекаутів будуть у разі масштабних атак, внаслідок яких будуть пошкоджені великі енергообʼєкти.

Про це заявив голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький в інтервʼю “Голосу Америки”.

За його словами, Україна не обійдеться без імпорту електроенергії з Європи, оскільки електростанціям потрібна підстраховка і підтримка. Зараз в Україні не планують відключень “ні на найближчі тижні, ні взагалі”, тому що немає обстрілів.

“З імпортом і, можливо, з включенням додаткових блоків на природному газі ми цю зиму маємо пройти. Я вважаю, що вірогідність загальнонаціонального блекауту чисто умовна, бо ми, зокрема, навчилися протидіяти і таким загрозам в новому сезоні”, – наголосив Кудрицький.

Водночас він зауважив, що для того, щоб зиму було пройти легше, ніж минулого року, треба максимально концентрувати зусилля як з боку енергетиків, так і збоку споживачів, і українських Сил оборони.

“Підприємства можуть подбати про себе, забезпечивши виробництво автономними джерелами живлення. Об’єкти критичної інфраструктури, такі як котельні, лікарні, також мають бути обладнані генераторами. Домогосподарства також можуть на побутовому рівні підготуватись до якихось складних сценаріїв, якщо будуть атаки. Всі вже знають, як це робиться, що треба робити. Бажано утеплити оселю. Бажано, якщо є генератор чи екофло, чи якийсь такий пристрій, ще раз перевірити його працездатність, перевірити, що він працює. Запаси води – тобто такі прості побутові речі. І обовʼязково перевірити адресу найближчого пункту незламності”, – рекомендував Кудрицький.

5.ua