Збитки екології від руйнування Каховської ГЕС уже сягають понад 46 млрд грн

Більшість біоводних ресурсів Дніпра внаслідок підриву Каховської ГЕС постраждає, а деякі зникнуть. Про це міністр захисту довкілля і природних ресурсів Руслан Стрілець 7 червня повідомив в ефірі національного телемарафону.
За його словами, наслідки руйнування ГЕС – найбільша екологічна катастрофа від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.
“Попередня шкода водним ресурсам розрахована в сумі приблизно 2 млрд грн, але це без розрахунку збитків заповідному фонду, ґрунтам, біорізноманіттю… Якщо казати про загальні взагалі збитки, те, що ми на сьогоднішній день підрахували, то вони вже сягають 46 млрд грн”, – сказав Стрілець.
Міністр наголосив на важливості втрат самої води. Підрив дамби у Новій Каховці вже нівелював наповнення Дніпра після весняної повені, і зараз Україна втрачає 45 тис. м на секунду. Через це майже 1 млн осіб можуть залишитися без питної води.
Приблизно 55 тис га лісів сьогодні підтоплено, вони ще довго відновлюватимуться після “великої води”, вважає він. У Нижньодніпровському парку затоплено орієнтовно 50 островів, вода піднялася на 5 м.
“Те, що в результаті такого затоплення ми втрачаємо унікальні екосистеми, – це точно. Я впевнений, що більшість цінних тварин і рослин просто будуть змиті… окремо спостерігаються зсуви, тобто навіть змінюються ландшафти. Ті ландшафти, які до цього зберігали багато років у первозданному вигляді”, – додав він.
Також у Мінекології зараз прораховують, скільки нафтопродуктів може потрапити у Дніпро й далі у Чорне море з АЗС, які опинилися в зоні підтоплення, окрім тих 150 т машинного мастила, про які вже відомо. Стрілець повідомив, що кількість шкідливих речовин у воді зросла й через змитий шар ґрунту, який містить пестициди та інші токсичні речовини.
gordonua.com