“Зоряний дощ”: найближчими ночами можна буде побачити потік метеоритів

У ніч з 11 на 12 серпня в небі можна буде побачити потік метеоритів, який з’являється щороку від сузір’я Персея. Проте найкраще зорепад остерігатиметься саме в кінці тижня, адже потік метеорів буде найбільш явним саме в цей період.  Минулого, 2020-го року, можна було побачити лише кілька десятків метеорів на годину, тоді швидкість потоку Персеїди досягала 200 одиниць на годину.

Літній зорепад відбувається щороку в період з кінця липня до середини серпня. Циклічність метеорного потоку пов’язана з тим, що Земля щороку проходить через шлейф пилових частинок, який залишився від комети Свіфта – Таттла.  Маленькі пилові частинки, потрапляючи в атмосферний шар Землі, утворюють той самий метеорний потік, який ще називають «зоряним дощем». Насправді ж, «зорепаду», як такого, не існує. Так абстрактно виражаються, коли бачать згоряння метеоритів.

Експерти очікують, що цьогоріч потік Персеїди рухатиметься зі швидкістю 30-40 км/год. Зорепад можна побачити у всіх регіонах Північної півкулі Землі. Головне – знайти найбільш безхмарне небо без вуличного освітлення, туману та інших задимлених регіонів.

У NASA радять фотографувати метеорний потік Персеїди у час піку 11, 12 та 13 серпня. Щоб фото вийшло чітким та якісним, краще скористатися штативом та налаштувати в фотоапараті максимально тривалу витримку і таймер або дистанційне керування затвором камери. Найменший рух руки при натисканні кнопки може зіпсувати кадр. Коли є можливість, краще скористатися ширококутним об’єктивом чи, як його ще називають, «риб’ячим оком», щоб захопити якомога більший кут огляду. Фокус експерти радять налаштувати в ручному режимі, на автоматику в такому випадку краще не розраховувати.

nova.net.ua