Аграрії Сумщини ефективно працюють в умовах війни

У цьому на власному досвіді переконався голова Сумської ОДА-начальник Сумської ОВА Володимир Артюх, відвідавши агропідприємство «Ворожбалатінвест».

На початку березня минулого року внаслідок ворожого авіаудару були знищені об’єкти інфраструктури підприємства та техніка на суму  понад 21 млн грн. Наразі все відновлено за кошти підприємства. Проведена посівна й розпочата збиральна кампанія.

«Пів сотні працівників – потужна команда, яка не опустила руки. За тиждень вже майже завершено збирання ранніх зернових. Урожайність висока. Якщо погода не підведе, то результати будуть кращими, ніж у минулому році. Технічне і організаційне забезпечення – на найвищому рівні. За рівнем сплати податків підприємство є бюджетоутворюючим для громади. Це приклад соціально відповідального бізнесу, який попри війну, забезпечує робочі місця, зміцнює продовольчу безпеку області та країни, наближає нашу спільну перемогу», – зазначив Володимир Артюх.

Варто відзначити, що аграрії області вже обмолотили 26,1 тис. гектарів (12%) площ ранніх зернових та зернобобових культур, зібрано 137,5 тис. тон збіжжя нового врожаю при середній урожайності 52,7 ц/га, (+0,6 ц/га до минулого року).