Агропідприємство на прикордонні Сумщини змушують платити податки за землі, які не використовуються через війну

На особистий прийом до першого заступника Сумської обласної військової адміністрації Тараса Савченка прийшла Лідія Шульженко, бухгалтер агрофірми, яка здійснює господарську діяльність у прикордонній громаді області.

До початку повномасштабного вторгнення підприємство розвивалося, землі оброблялися, і жителі прикордоння отримували кошти за свої земельні паї. Але зараз частина цих земель розташована під самим кордоном із країною-агресором, і ці землі аграрне господарство не використовує за призначенням.

«Сьогодні маємо дуже багато проблем. Адже податкова наполягає, щоб ми сплачували податки, хоча землі не використовуються. Але громада має створити спеціальну комісію, яка повинна ухвалювати відповідні рішення й надавати документи, що ця земля не обробляється і не є об’єктом оподаткування», – розповіла вона.

Тарас Савченко обговорив цю ситуацію з керівництвом відповідної громади і наголосив, що в кожній прикордонній громаді такі комісії мають бути створені й працювати.

«Я прошу керівництво прикордонних громад підтримувати бізнес, який сьогодні працює на вашій території. Хоча б юридично, консультаційно, в межах чинного законодавства», – наголосив заступник начальника Сумської ОВА.

Також під час апаратної наради було випрацювано ряд пропозицій з директором Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександром Маслаком для допомоги цьому агропідприємству в умовах воєнного часу.