“Налагоджуємо підтримку України на міжнародному рівні”, – нардеп із Сумщини Антон Швачко відвідав Азербайджан

Днями відбувся візит української делегації до Азербайджанської  Республіки, в якому взяли участь народні депутати України від партії «Слуга народу» Володимир Крейденко, Антон Швачко та Микола Галушко.

Метою поїздки було посилення співпраці у гуманітарній, економічній і фінансовій сферах на рівні парламентів України та Азербайджану.

Під час зустрічі з заступником міністра закордонних справ Азербайджанської Республіки Халафом Халафовим українські парламентарії подякували за лідерство Азербайджану щодо розвитку транскаспійського транспортного маршруту Європа-Азія, так званого «Серединного коридору», що має пріоритетне значення як логістичний маршрут в обхід росії. А також обговорили транспортне співробітництво між державами з метою зростання торгівлі та транспортування товарів у Центральну, Західну та Північну Європу та у зворотному напрямку.

Республіка має гіркий досвід війни. Тож народні депутати України поспілкувалися й про те, як відновлюються території після військових дій і про проєкти транспортної інфраструктури, що реалізують на звільнених територіях Карабаху.

За словами народного обранця Антона Швачка, поїздка була результативною та є ще кілька домовленостей, зокрема:

• Посилили співпрацю в сфері цифрових технологій під час зустрічі заступником міністра цифрового розвитку і транспорту Азербайджанської Республіки Рахманом Хумматовим;

•  Домовилися співпрацювати у відновленні енергетичної сфери України з залученням азербайджанських інвестицій;

•  Разом із Головою Міллі Меджлісу Фазаілом Ібрагімлі обговорили сприяння Азербайджану в оздоровленні та реабілітації українських дітей, які постраждали в результаті збройної агресії росії та продовження надання азербайджанською стороною гуманітарної допомоги Україні;

•  Відзначили подяками Голови Верховної Ради України азербайджанських громадських діячів і бізнесменів, які найбільше підтримують Україну гуманітарною допомогою у часи повномасштабного російського вторгнення. Подякували представникам азербайджанського бізнесу та благодійним громадським організаціям за підтримку нашої держави, яка є значною.  За інформацією очільника делегації Володимира Крейденка, за період повномасштабного вторгнення рф на нашу землю азербайджанська сторона вже надала Україні гуманітарної допомоги  на суму більш ніж 20 млн доларів. Для доставки продуктів, медикаментів і медичного обладнання залучили азербайджанську авіакомпанію Silk Way, яка безоплатно здійснила десять вильотів.

Уряд Азербайджану також допоміг нам впоратися з наслідками російських бомбардувань енергетичних об’єктів. За словами Володимира Крейденка, в Україну доставили 50 силових трансформаторів і 50 генераторів. Окрім цього, 71 генератор для нашої держави придбав азербайджанський бізнес.

Депутатська група з України відвідала могилу Загальнонаціонального Лідера Азербайджану Гейдара Алієва та поклали квіти на Алеї Шахідів у Баку, де спочивають жертви “Чорного січня” 1990 року (кривавий слід радянських військ) та загиблі на Карабаській війні.

«Шануємо пам’ять усіх жертв, полеглих через збройні агресії терористичних режимів. Азербайджан не з чуток знає про жахіття війни. І ми вдячні за підтримку цієї країни – не лише в словах, а і в діях. Не забудемо нікого, з ким другий рік протистоїмо російській агресії. Разом переможемо країну-терориста,  – підсумував Антон Швачко. – Ми також запросили депутатів із Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки відвідати Україну, щоб вони побачили, якими нищівними є наслідки збройної агресії росії та з яким ницим ворогом воює сміливий український народ».