Артем Котенко з Охтирки переміг на вокальному фестивалі у Польщі і мріє про Євробачення

10-річний Артем Котенко з Охтирки отримав гран-прі на дитячому конкурсі United Kids Festival. Захід відбувся у Польщі. У ньому взяли участь 50 дітей з України, Польщі, Німеччини й Казахстану. Про це розповіла тренерка, заслужена працівниця культури України Лариса Крошка.

За її словами, спочатку Артем пройшов відбір. Пісню, з якою виступав, — “Tell me why” гурту “Declan Galbraith” — вивчив на самому конкурсі.

“Спочатку були майстер-класи: з дітьми вивчали пісні і потім ті, хто краще себе показав, виходили у півфінал. У півфіналі з кожної категорії були по троє дітей. Артем був у категорії “10-12 років” — там було троє дітей, а гран-прі на весь конкурс було одне”, — зазначила пані Лариса.

Тепер, говорить тренерка, для Артема пісню переможця напише український композитор Руслан Квінта. Також Артем отримав сертифікат на 500 євро.

“Я думаю, з цією піснею він поїде на Євробачення”, — додала Лариса Крошка.

Артем мріє взяти участь у дитячому Євробаченні.

“Я просив маму, щоб вона мене подала на Євробачення, але в мене немає своєї пісні. Я не можу туди подаватися”, — розповідав у лютому Артем.

“Хоче — поїдемо. Це ще та висота, яку ми не взяли”, — сказала тоді Лариса Крошка.

Артем Котенко займається вокалом з трьох років. Він — у складі ансамблю “Крошки” Охтирського міського центру культури і дозвілля “Кнежа”.

У 2017 році вперше взяв участь у вокальному конкурсі в Будапешті. За 2021 рік у Артема — 50 перемог.

На Чорноморських іграх 2021 року він виборов перше місце у номінації “Вокалісти 6-11 років”, зазначала Лариса Крошка.

“З Тьомою ми взяли “Чорноморські ігри”. Коли я почула на репетиції дітей, я просто плакала. Це не реально, що так діти співають. Я кажу: якщо ти потрапиш в трійку, ти будеш моїм героєм”. І він виходить на сцену: мама плаче, тато нервує, валер’янку всі п’ють. Я теж нервую. Але я йому сказала: за тобою не лише Охтирка, за тобою — всі твої друзі і прихильники, і вся Сумська область. 12-та ночі була вже — і ми розуміємо, що він увійшов у трійку — це для нас уже була перемога. А потім з трійки він — перший”, — говорить вона.

Також Артем знявся в кліпі Руслани “Балада про принцесу”, який вона зняла з переможцями “Співаю з Русланою”.

suspilne.media