Архітектори презентували концепцію майбутньої розбудови Тростянця

Днями у стінах Тростянецької міської ради відбулася онлайн-нарада з проєктантами з ТОВ «Енвітек», які минулого місяця відвідали Тростянець. 
Після візиту фахівці запропонували для обговорення своє бачення по п’яти локаціях Тростянецької громади:
  • будівництво житлового мікрорайону по вулиці Нескучанській;
  • забудова заміськими будинками території поблизу колишньої спортбази;
  • сучасна реконструкція будівлі міської ради та простору навколо неї;
  • навчальний центр інноваційних технологій з етнопоселенням та науково-просвітницькою станцією у селі Боголюбове;
  • концепція благоустрою території прибережної зони навколо озер у дендропарку «Нескучне».
На вулиці Нескучанській проектанти запропонували створити повноцінний житловий комплекс з сучасними три-чотириповерховими житловими будинками, парковою зоною та повноцінною інфраструктурою, де комфортно було б жити, влаштувати офіс, гуляти, ходити по магазинам – і все це в одному місці. Усі будівлі повинні бути сучасними, енергоефективними, максимально зручними та привабливими зовнішньо.
В урочищі Нескучне проектанти запропонували влаштувати понтонну конструкцію для відпочинку на озерах, кафе, та човнярську станцію, укріпити прибережну зону та влаштувати повноцінні пішохідні та велосипедні доріжки по всій території дендропарку.
На території неподалік колишньої спортивної бази архітектори спроектували вулицю із заміськими будиночками, енергоефективними та ошатними.
Цікавою виявилася візуалізація об’єктів у селі Боголюбове, де проектанти запропонували своє бачення побудови сучасного навчального центру інноваційних технологій з науково-просвітницькою станцією, музеєм, кінними стайнями та етнопоселенням, де будуть проводитися наукові заходи, фестивалі тощо.
Крім цього, проектанти представили варіант модернізації будівлі міської ради з термомодернізацією та створенням сучасного простору навкруги будівлі, із зонами для відпочинку та спілкування.
Кожен проєкт був детально розглянутий на нараді, упродовж якої відбулося жваве обговорення кожної з запропонованих архітекторами концепцій.
Зокрема, міський голова наголосив на тому, що після війни міська влада повинна забезпечити жителям громади повноцінне мирне життя – для цього потрібно створити затишне міське середовище, аби люди почувалися безпечно і комфортно. Тому при уточненні та розробці проектів потрібно враховувати і теперішнє розміщення комунікацій, об’єктів та споруд.
Так, по вулиці Нескучанській проходять високовольтні електромережі, і будувати житло у безпосередній близькості до них не рекомендується, то житловий масив потрібно спланувати так, щоб врахувати відстань до електромереж.
У селі Боголюбове потрібно більше уваги приділити навчальній та науковій зоні, спроектувавши її у відповідності до місцевого ландшафту з місцями археологічних розкопок, так, щоби у цю концепцію вписувалися вже існуючі лавандові та тюльпанові поля.
Проектанти вислухали всі зауваження та пообіцяли уже у травні представити уточнені варіанти, які поєднають квартальне міське та відкрите природне планування, а також врахують у собі існуючу інфраструктуру, об’єкти та комунікації.