Бандера-смузі у пляшці пива: охтирчани створили мерч “Місто-герой”

В Охтирці команда художників, дизайнерів та волонтерів випустила футболки. На них — зображення коктейлю Молотова, приготованого для росіян у пляшці пива, яке виробляють в Охтирці. Ідея виникла під час активних бомбардувань міста. Автори говорять: ставили собі за мету підбадьорити тих, хто залишився у місті, та охтирчан, які вимушені були виїхати.

До 24 лютого охтирчанин Павло Ігнатченко організовував культурні події, підтримував талановиту молодь та займався музикою. У березні, під час бомбардувань Охтирки, у хлопця разом із друзями виникла ідея створити авторський мерч “Місто-герой”, який би асоціювався з Охтиркою.

“Це була якась терапія. Так чи інакше, це — моральний підйом. Я скидаю: кажу — дивись, які є класні варіанти. Давай, зробимо щось про нас. Те, що намальоване – все це ми бачили, робили і були готові до активної фази дій. Але завдяки нашим героям воно залишилось і, я сподіваюсь, що вже не знадобиться”, — розповідає волонтер, громадський діяч Павло Ігнатченко.

Логотип розробила місцева художниця Марина Сас. Надрукувати принт на футболках допомогли друзі, які на той момент перебували в Ужгороді. На малюнку – охтирський коктейль Молотова, який робили у пляшках з-під охтирського пива.

“Хотілось зобразити щось, що нагадувало б Охтирку. Це не про то, що тут у нас всі люблять пиво. Це просто як таке знакове для нашого міста. Коктейль Молотова – це як захист, оборона”, — каже художниця Марина Сас.

На сьогодні творчій команді вдалося продати близько 150 футболок. Частина коштів від продажу йде на потреби Збройних сил та територіальної оборони. За цей час за допомогою такої ініціативи вдалося придбати бронежилети, каски, матраци для військових. Футболку із таким принтом можна замовити у соціальних мережах. Самі ж ініціатори зізнаються: хотіли розказати про Охтирку всьому світу.

“До початку цієї війни я ще думала, може поїхати за кордон, там пожити, попрацювати. А зараз у більшості жінок є можливість виїхати, але я цього не роблю, бо я розумію, ніде мені краще не буде, ніж тут”, — каже художниця.

“Ми повинні в пам’ять про загиблих, про тих, хто залишив своє життя на захист Батьківщини і нашого міста, не упустити це все і відбудувати його і зробити набагато кращим, ніж воно було до того”, — зазначає Павло Ігнатченко.