Батарея САУ «Богдана» успішно вдарила по росіянам, які обстрілювали Чернігівщину та Сумщину

Збройні Сили України у Північній операційній зоні використали батарею самохідних артустановок «Богдана» однієї із артилерійських бригад для ударів по російським окупантам, які обстрілювали прикордонні райони Чернігівської та Сумської областей.

Про це повідомляє Defence Express.

Як свідчать дані нашої розвідки, в результаті успішної стрільби САУ «Богдана» у цьому операційному були уражені БТР, автомобільна техніка, склад боєприпасів, міномети, установки «Град» та жива сила противника, який тривалий час завдавали шкоди мирним мешканцям на Півночі України. Про це прес-служба Командування Об’єднаних сил ЗС України сповістила на своїй сторінці у Facebook.

Автори повідомлення наголошують, що в першу чергу головною запорукою успіху була злагодженість дій наших артилеристів. Але також вони ставлять акцент і на високих характеристиках САУ «Богдана», які дозволяють результативно знищувати ворога.

Зокрема наголошується, що навіть при заряджанні гармати вручну виконання вогневого завдання займало максимум 7-8 хвилин, після чого позиція змінювалась, що в свою чергу зводило нанівець контрбатарейний вогонь рашистів.

Використання спеціальної навігаційної апаратури давало можливість влучати в ціль буквально з першого пострілу. І при цьому на практиці була підтверджена можливість стрільби на 42 км без використання активно-реактивного снаряда.

Нагадаємо, що розробником 2С22 «Богдана» є Краматорський завод важкого верстатобудування (учасник Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України, або ж NAUDI), де власне й було створено та виготовлено основні компоненти артилерійської частини «Богдани», включно із стволом нової гаубиці.

0462.ua