Безпритульними тваринами у Глухові опікуються волонтери благодійної організації “КітПес”

Майже три роки в Глухові працює благодійна організація “КітПес”. Волонтери доглядають, підгодовують чотирилапих, лікують та виходжують хворих тварин. Засновниця організації Марина Велитченко говорить, що рух зоозахисників у місті започаткувався спонтанно.

Люди з добрим серцем просто не могли спостерігати за стражданнями покинутих тварин, — розповіла жінка:

“Я така людина, що коли бачила десь на дорозі цуценя, то завжди забирала його собі. А потім із горем навпіл або залишала вдома, або влаштовувала в родичів. Але родичів у мене не так багато. А от безхатніх тварин – вкрай багато. Тож я захотіла допомогти тваринам більш глобально. Почала створювати команду. Мені хочеться, щоби безхатніх тварин, які позбавлені жодних умов, позбавлені нормального життя, було менше в нашому місті”.

Організація “КітПес Глухів” складається з декількох небайдужих містян. Марина Велитченко говорить, що догляд за тваринами дуже важкий та монотонний. А тому людей, які готові присвятити себе цій справі, не так багато.

Спочатку нас було 10–12 людей. Але поступово люди розуміли, що це дуже важко. Собак потрібно доглядати постійно, вони не дуже добре пахнуть, іноді кусаються, навіть, якщо доглядати за здоровими тваринами, то їх потрібно годувати двічі на день, прибирати за ними. Іншими словами, це все важко й монотонно. Врятувати тварину легко – ти просто забираєш її з вулиці, а ось виходити її, вилікувати, щоденно годувати – це все набагато важче. Тому багато людей відсіялося. Зараз нас шестеро: п’ять дівчат і мій чоловік”, — розповіла Марина Велитченко.

За словами Марини, троє дівчат виїхали за кордон після початку бойових дій і допомагають поки що здебільшого інформаційно. У місті ж залишилася Марина, яка недавно народила дитину, її чоловік і ще одна помічниця – також із малою дитиною. Нині під опікою організації перебуває майже 140 тварин у різних частинах Глухова. Волонтери роблять усе можливе, щоб організувати для них хоча б елементарні умови, — говорить волонтерка.

Нам одна добра людина абсолютно безплатно пожертвувала свою приватну територію. Він сказав: “Будуйтеся, займайтеся, головне – щоб тваринам було комфортно”. Тепер ми утримуємо тут 15 тварин. Ще частина тварин – на домашніх перетримках. Є люди, у яких вдома по 20 котів. Тобто, нам щомісячно треба таку велику кількість тварин прогодувати”, — розповіла жінка.

Спочатку волонтери допомагали тваринам виключно власним коштом. Але рік тому на їхню діяльність звернули увагу благодійні фонди – тепер допомога надходить і від них.

Суспільне