Без ОПЗЖ: депутати Сумської міськради об’єдналися заради посилення обороноздатності міста й області

У Сумах депутати міської ради створили тимчасову депутатську комісію з питань забезпечення обороноздатності. Нове депутатське об’єднання діятиме до завершення війни. До нього увійшли фракції «ВО «Батьківщина», «Слуга Народу», «Європейська Солідарність» та «Сила і честь» – усі, крім «ОПЗЖ».

Із початку повномасштабного вторгнення депутатський корпус працює консолідовано і спрямовує всі зусилля на наближення української перемоги, говорять місцеві обранці.

«З початку повномасштабного вторгнення з 24 лютого фактично всі депутати були на місцях, кожен опікувався своїми питаннями, будував споруди», – говорить голова фракції ВО “Батьківщина” у Сумській міськраді Анатолій Сагач.

«Єдина позиція депутатського корпусу – що у нас на сьогоднішній день усі партії і фракції об’єднані заради спільної мети: усі разом маємо працювати на нашу перемогу», – запевняє голова фракції “Європейська Солідарність” у Сумській міськраді Вадим Акпєров.

Аби робота була ще більш ефективною, зокрема в напрямку посилення обороноздатності міста і всієї Сумщини, депутати вирішили об’єднатися.

«Вирішили створити тимчасову комісію, яка буде діяти на період всього воєнного часу до нашої перемоги. Комісія буде займатися саме питаннями обороноздатності Сум і Сумщини», – говорить Вадим Акпєров.

Завдяки цьому, говорять депутати, безпекові питання можна буде вирішувати більш оперативно. Йдеться зокрема про підтримку ДФТГ, загонів тероборони та інших збройних формувань, що діють на території громади.

«Разом з головами фракцій, з іншими проукраїнськими депутатами будемо вирішувати ті питання, які потрібно вирішувати сьогодні, не відкладати на потім», – говорить голова фракції “Слуга народу” у Сумській міськраді Артем Кобзар.

Спільне обговорення питань і ухвалення рішень допоможе більш ефективно використовувати бюджетні кошти, впевнені депутати.

“Ми повинні кожну гривню, яку ми вкладаємо в обороноздатність Сумщини і міста Суми, ретельно віпрацьовувати, бо по-інакшому не може бути: дуже важко дістається зараз бізнесу кожна гривня. Не можна ці питання визначати одноосібно –  це має бути колегіальне рішення і колегіальна відповідальність, з цього ми й виходили, коли створювали цю тимчасову комісію», – запевняє заступниця голови фракції “Сила і честь” у Сумській міськраді Ірина Дяденко.

До тимчасової депутатської комісії, що діятиме до завершення війни, увійшли представники 4 фракцій: «ВО «Батьківщина», «Слуга Народу», «Європейська Солідарність» та «Сила і честь»

«Ми прописали і унеможливили участь у цих заходах депутатів від ОПЗЖ. На нашу думку, вони не мають бути в таких об’єднаннях, тому що попередньою своєю діяльністю ця політична сила себе дискредитувала», – говорить Вадим Акпєров.

Ця принципова позиція прописана у відповідному меморандумі. Увійти до складу депутатської комісії виявили бажання 33 депутати Сумської міської ради. Участь в обговореннях та ухваленнях рішень братиме також міський голова.