Брат сумської судді Мальованої-Когер розповів про причину її смерті

Причина смерті сумської судді Мальованої-Когер не є кримінальною. Про це Суспільному розповів її брат Владислав Скляр. Він сказав, що сестра померла в лікарні після оперативного лікування, яке не дало результату.

Про смерть судді Зарічного районного суду Сум Вікторії Мальованої-Когер стало відомо 22 січня.

“21 січня поточного року з місця мешкання була доставлена та госпіталізована суддя Зарічного районного суду м.Суми до центральної клінічної міської лікарні №1 СМР з тілесними ушкодженнями. Перебуваючи на лікуванні у даному медичному закладі, наступного дня суддя померла”, — говорить Сергій Породько, в.о.заступника начальника Сумського районного управління поліції – начальник слідчого відділу.

Брат покійної Владислав Скляр каже, що чутки про насильницьку смерть сестри, які ширяться мережею, не відповідають дійсності:

“Причиною смерті є інфаркт мозку внаслідок закупорення артерії, ведучої до головного мозку. Звичайними словами, це інсульт, внаслідок якого вона втратила свідомість і дійсно впала у себе в будинку, дійсно впала і травмувалась головою”.

Пан Владислав розповів, що сестру доставили до реанімації центральної міської лікарні. Там зробили операцію, але за добу, не приходячи до тями, вона померла.

“Зазвичай так, люди після інсульту залишаються живі, але тут додатково була травма головного мозку, яку отримала вона внаслідок падіння у себе вдома”, — каже Владислав Скляр.

До цього випадку суддя була на лікарняному з діагнозом ГРВІ, у п’ятницю її виписали. У понеділок, 23 січня, вона мала стати до роботи.

“У провадженні Мальованої-Когер Вікторії Валентинівни перебувало близько 130 кримінальних справ у 2022 році. Також вона брала участь у 7 справах як член колегії. Ця цифра – вона не відрізняється від показників діяльності інших суддів Зарічного районного суду міста Суми”, — говорить Ірина Ханюкова-Липова, речниця Зарічного районного суду м. Суми.

Суддя Зарічного райсуду Мальована-Когер вела і резонансні справи, розповіла пані Ірина. Зокрема, 2 справи відносно осіб, яких обвинувачено у державній зраді, справа проти голови С-Будської міськради про державну зраду та переправлення осіб через кордон.

“У цих справах вона не розглядала їх одноособово, а була членом колегії, і лише в одній справі вона була головуючим суддею. Резонансними були справи стосовно посадовця Державної прикордонної служби, обвинуваченого в одержанні неправомірної вигоди, та щодо обвинувачення акушер-гінеколога у неналежному виконанні своїх професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для немовляти. У 2022 році Вікторією Валентинівною було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави депутату однієї з районних рад Сумщини, якого підозрюють у державній зраді”, — зазначає Ірина Ханюкова-Липова, речниця Зарічного районного суду м. Суми.

Наразі всі справи, що перебували в провадженні судді Мальованої-Когер, зняті з розгляду. Питання щодо справ, які розглядаються колегіально, будуть вирішені іншими суддями зі складу колегії.

“На даний час у Зарічного районного суду міста Суми відсутні підстави пов’язувати смерть Вікторії Валентинівни із її професійною діяльністю”, — каже Ірина Ханюкова-Липова.

За фактом смерті судді у поліції відкрите кримінальне провадження за статтею “Умисне вбивство”, з метою перевірки всіх обставин події.