“Більшу частину життя я боявся бджіл”: Глухівчанин розповів, що вміння пасічникувати йому передав дідусь

У суботу, 19 серпня, глухівчани мали можливість не лише відсвяткувати Яблучний спас, а й привітати знайомих пасічників з професійним святом — Днем пасічника України.
Робота представників найсолодшої професії лише далекій від процесу збору меду людині може здатися простою та невигадливою. Насправді — це кропітка і важка праця, що вимагає пильної уваги й турботи про бджіл.
З цієї нагоди Agroprosperis розповів про свого працівника, інженера з охорони праці Олександра Литвинова.
Олександр займається бджільництвом вже 8 років. Розпочав справу з двох вуликів, а сьогодні має 18 сімей бджіл. Тож роботи у весняно-літню пору на пасіці не бракує.
З цією давньою українською справою познайомив чоловіка його дідусь та розповів багато таємниць, як доглядати за крилатими трудівниками.
«Більшу частину життя я боявся бджіл. Та мій дідусь, що займається бджільництвом вже багато років, навчив мене, як правильно з ними поводитися, – розповідає Олександр. – Треба забезпечити гарні умови, аби комахам не було сиро у вуликах. Не забирати весь мед й поважати»
Саме так і робить Олександр і дуже задоволений результатом. Пасіку чоловік розмістив на дачі, недалеко від міста, де гарна природа – ліс та річка. Тож радо проводить тут вихідні, а влітку живе зі сім’єю.
«Бджільництво – це кропітка справа. Бджоли, як і люди, відчувають та реагують на те, як до них ставляться, – каже Олександр. – Але ця взаємодія з природою – справді щось неймовірне»
За ці роки пасічник вивчив про бджіл все, навіть «опанував» їхню мову. Тож цінує крилатих медоносів, не заважає їм у їхній роботі, а ще – черпає цінний досвід гармонійного існування з природою.
Бджоли – не єдине захоплення Олександра. У вихідні чоловік любить посидіти біля річки з вудкою чи гайнути на велопрогулянку.