Василь Карпуша: «Освіта – це наше майбутнє. Ці люди після нашої Перемоги будуть відбудовувати державу»

Освіта – це наше майбутнє. Ми формуємо майбутнє, ми формуємо тих людей, які після Перемоги будуть відбудовувати нашу державу.

На цьому наголосив ректор Сумського державного університету Василь Карпуша під час круглого столу «Що втратила та здобула Сумщина за рік війни», організованого та проведеного телекомпанією СТС у співпраці з авторитетними експертами.

Говорячи про втрати, Василь Карпуша відзначив кілька важливих для освітньої галузі моментів.

«Дуже багато фахових компетенцій формуються безпосередньо під час особистого спілкування. Тобто коли група спілкується безпосередньо з викладачем. А у випадку, коли відключення світла -4/+2, різні графіки, студент не може отримати ту якісну освіту, яку він отримував, коли перебував в аудиторії. Ця втрата все одно є, як би ми не старались, які би ми не придумували інноваційні методи. Все одно вона є», – відзначив ректор.

Ще одна втрата – це відсутність іноземних студентів. Причому це проблема усього міста, а не лише СумДУ:

«Коли були іноземні студенти, наше місто було таким інтернаціональним, інтеркультурним, і ця взаємодія відчувалася. Студенти їхали сюди ще й тому, що знали про толерантне ставлення сумчан до іноземців.

У нас перед війною їх було вже 2150. Дуже складний був процес евакуації. Перші зелені коридори створювалися для іноземних студентів, а вони в нас були з 54 країн».

Прозорість вступної кампанії теж частково втрачена, зазначає Василь Карпуша. Національний мультипредметний тест, який був запроваджений, – це вже ж таки не те ЗНО, яке було відпрацьоване упродовж багатьох років.

У той же час є і певні здобутки.

«Так сталося, що фінансування наукових розробок в нас за минулий рік на 20% більше, ніж за попередній. Чому так? Тому, що університет активно включився в тому числі в розробки, які мають оборонне значення, активно включився у здобуття міжнародних грантів. За минулий рік лише за рахунок міжнародних грантів ми отримали 52 мільйони гривень, а за попередній рік у нас було тільки 20 мільйонів гривень», – говорить ректор.

Також від позитивно оцінив результати цьогорічної вступної кампанії:

«Напередодні вступної кампанії, враховуючи, що ми прикордонна область, очікування були песимістичні. Думали, що дай Бог, хоча б половина від попереднього року вступить в університет. Сталося так, що вступили на 13% більше, ніж у попередні роки. Це абітурієнти, яким 17 років, і вони могли б виїхати в Польщу або ще кудись. Але вони свідомо обрали місто Суми, обрали СумДУ. Я вважаю, що це дійсно великий здобуток, тому що ці діти вірять в університет. Вони хочуть отримувати освіту тут. Вони не тікали від армії».


Перший випуск проєкту «Що втратила та здобула Сумщина за рік війни» – в ефірі телеканалу СТС вже цього тижня. Слідкуйте за нашими сторінками в соцмережах! Там – ексклюзивні думки експертів, гострі теми та неочікувані висновки.

Facebook
Telegram
Instagram
YouTube