“Вилізли з погреба, бачимо: щось горить. Потім розуміємо, що то – у нас”: як живуть люди за кілька метрів від кордону з росією

Рижівка – село на кордоні із росією. З перших днів широкомасштабного вторгнення військові рф зайшли у село та перевозили техніку його околицями. Як живуть люди «по сусідству» з країною-агресоркою, дізнавалася знімальна група СТС.

Село Рижівка розташоване буквально на кордоні із росією. Вже в кінці однієї з вулиць – країна-агресорка. З перших днів повномасштабного вторгнення так звані «сусіди» зайшли у село з автоматами та технікою.

“Танки йшли, по селу БТР ходив. Попереду йшли з автоматами, і позаду з автоматами йшли”, – розповідає місцева мешканка пані Людмила.

Жителі села й досі не можуть повірити, що рф розпочала повномасштабну війну, адже все своє життя мали із росіянами тісні зв’язки.

“У нас там родичі, у кого діти, у кого свати, у мене сваха там. Зроду б не подумали, що оце таке буде”, – говорить пані Валентина, жителька села.

1 липня будинок пані Валентини постраждав від ворожих обстрілів. На цих кадрах видно, як він виглядав одразу після прильоту.

“Ми сиділи в погребі, побачили, що тут горить у цій стороні нашій. І тоді допетрали, що горить у нас. Наш дім розбили”, – розповідає жінка.

Снаряд влучив у гараж, що був поруч із будинком. Завали вже розібрали та почали ремонтувати пошкодження.

“Повністю зруйнували  гараж і пів хати. Відбудовуємо. Зима йде, треба будувати, а що робити?”, – говорить пані Валентина.

Через постійні обстріли село фактично відрізане від цивілізації. Однак життя тут триває. Люди розповідають, що в село привозять хліб, гуманітарку.

До життя під постійними обстрілами селяни вже звикли:

Дуже страшно, але ми вже звикли. У погребах ховаємось. А вже так звикли, сидимо на лавочці з сусідами і обговорюємо, в яку сторону воно летить

Люди вірять в нашу перемогу і сусідів пробачати не збираються.

Подробиці – у нашому сюжеті: