Вирва діаметром 12 метрів і завглибшки 5: на Сумщині вибухотехніки поліції знищили керовану російську авіабомбу

До поліції на лінію 102 надійшло повідомлення про авіаційну бомбу, яка впала на поле неподалік від села на Серединобудщині та не вибухнула.
Наступного дня мобільна група вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області вирушила на місце події, аби знищити надзвичайно небезпечний ворожий боєприпас.
«Прибувши на місце, ми здалеку, посеред незасіяного поля, помітили великий сірий циліндричний предмет. Це справді виявилася керована авіаційна бомба фугасної дії ФАБ-500М. Саме таких у росіян багато, і останнім часом вони їх активно застосовують для нанесення ударів по Україні. Після падіння на поле від удару об поверхню з бомби зірвало навісний механізм у вигляді крил, вона проорала землю та, не вибухнувши, зупинилася. У зв’язку з тим, що наземний підрив такого потужного вибухонебезпечного предмету (бомба споряджена трьома сотнями кілограмів вибухівки), призведе до розльоту її уламків на сотні метрів, нами було прийняте рішення підривати її, заглибивши у ґрунт. Для цього механізованим способом  вирили глибоку траншею, трактором стягнули туди бомбу і знищили її за допомогою накладного заряду вибухівки шляхом електропідриву», – говорить начальник вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області Ігор Черняк.
Після вибуху у ґрунті виникла вирва діаметром 12 метрів і глибиною близько 5 метрів. Її вже загорнули, і тепер люди та сільгосптехніка можуть працювати на полі безпечно, продовжуючи посівну.