Воїна із Сумщини, який прикутий до ліжка через поранення голови, повезли на лікування до Барселони

Реанімобілем на лікування до Барселони доставлять командира зенітно-ракетного комплексу із Шостки Віталія Шумея. Він втратив можливість пересуватися, говорити та самостійно їсти. Поруч із бійцем весь час батько, який читає йому вголос книжки, а ще повідомлення від людей з побажаннями одужання. Зробити діагностику військовому і допомогти йому покращити стан взялися іспанські медики.

Біля клініки, де він провів останні три місяці, бійця зібралися провести медики та волонтери.

У серпні під Авдіївкою Віталій отримав мінно-вибухову травму і перелом черепа з обох сторін. Переніс три операції на голові, лікувався у Дніпрі, Києві, потім у Чернігові. За час перебування у госпіталі стан Віталія значно покращився, говорить його лікар Сергій Дубров.

“Динаміка вкрай позитивна, тому що хворий прибував до нас у стані середньої важкості. Зараз він задовільний”.

Зміни з Віталієм стали відбуватися, коли батько почав йому вголос читати. Сергій Шумей провів біля ліжка сина 90 днів. Фото виклали у соціальні мережі, під постом почали з’являтися сотні повідомлень з побажаннями одужання. Відгуки людей батько почав зачитувати сину, а Віталій відреагував на це.

Вже зараз поранений боєць може самостійно ковтати і їсти, до нього повернулися деякі навички.

“Ноги працюють у нього, почали і руки, і голову піднімати почав. Це вже для нас великий подвиг”, — говорить батько Сергій Шумей.

Батько розумів, що синові потрібна тривала реабілітація і допомога профільних лікарів. Після сюжету про Віталія Шумея, який вийшов на Суспільному, допомогу бійцю запропонував футбольний клуб “Шахтар”. Він взяв на себе всі витрати з транспортування та лікування. Віталія везуть до Барселони до клініки, яка спеціалізується на лікуванні нейрозв’язків мозку. Транспортуватимуть чоловіка у реанімобілі з групою лікарів. Планують прибути до лікарні 20 березня й розпочати діагностику та лікування.

“Попередньо — це три місяці. Потім, через три місяці, будуть думати, що з ним робити далі”, — говорить волонтерка Ірина Тімофєєва.

За кордон сина супроводжує батько. Чоловік каже, бере три валізи, ікони та сувенірну ляльку, яка поруч з Віталієм була весь час у госпіталі.

suspilne.media