ВПО в Сумах можуть отримати підтримку на початок мікробізнесу

ГО «Громада. Лабораторія Соціальних Проєктів» оголошує конкурс заявок на підтримку старту власної справи серед внутрішньо переміщених осіб та інших постраждалих від війни громадян України.

Підтримка надається у межах проєкту BackHomeUA, який фінансується ЄС, і мета якого – сприяти поверненню та адаптації українців у нових приймаючих громадах, а також громадах, що перебували в окупації чи в зоні бойових дій.

Організація допомагає створювати нові робочі місця через розвиток підприємництва, надаючи мінігранти, юридичну та маркетингову підтримку, сприяючи з переговорами з місцевою владою та пошуком тимчасового житла тощо.

Проєкт фокусується на двох групах бенефіціарів:

  • ВПО або громадяни, які повертаються з-за кордону та стають ВПО, оскільки не можуть проживати вдома через бойові дії, окупацію чи руйнування;
  • мешканці деокупованих або постраждалих від бойових дій громад, які зазнали людських або матеріальних втрат.

Для першої групи осіб пріоритет – адаптуватися на новому місці: знайти роботу, житло та соціально інтегруватися у нову громаду. Виклик, що стоїть перед другою групою – адаптуватись до нових обставин, коли втрачено джерела доходів, пошкоджено житло тощо.

В обох групах бенефіціарів проєкт BackHomeUA допомагатиме тим, хто готовий стати мікропідприємцем, наприклад, відкрити ательє, мініпекарню чи дитячий клуб.

Серед ВПО підтримка надаватиметься за умов готовності вести підприємницьку діяльність у новому місці не менше ніж рік.

Обов’язковою умовою надання підтримки є реєстрація бенефіціара фізичною особою-підприємцем. Розмір мінігранту, який можуть отримати заявники, становить від 500 до 2000 євро.

Також бенефіціари отримають консультації з розробки бізнес-плану, організаційну, юридичну та маркетингову підтримку.

Основними критеріями відбору заявок є мотивація до підприємницької діяльності, готовність навчатися та опановувати нові навички, розуміння інвестиційних потреб бізнесу та наявність запиту в громадах на запропонований тип мікробізнесу.

Для того, щоб подати заявку на участь у проєкті, учасники мають заповнити форму. Заявки розглядаються у міру надходження.

Перший етап проєкту триватиме до 31.12.2022 р. Детальнішу інформацію про проєкт можна дізнатися на сторінці у Facebook.

СМР