“Війна — це травми, інфекційні хвороби, психічні розлади, туберкульоз. Нам треба багато лікарів”, – Олександр Меланченко

Медична реформа в Україні прописана гарно, та розроблялася вона для умов мирного часу. Але ми сьогодні живемо і діємо в умовах війни. До лікарень потрапляє більше людей. Люди отримують травми від бомб, ракет, снарядів тощо. Тобто збільшується навантаження на хірургію, травматологію. Але це ще не все. У людей депресії, травматичні та посттравматичні розлади, що, на жаль, може призводити до захворювань серцево-судинної системи, психіатричних, неврологічних проблем.

Про це у своєму виступі на круглому столі в рамках проєкту “Експерна думка” на телеканалі СТС говорив Олександр Меланченко, заступник голови ГО “Український інститут антикризового менеджменту”.

Також він зазначив, що в цих непростих умовах не варто забувати, що покликання, головний обов’язок і першочергова задача лікаря — все ж таки не заробляти кошти для свого медзакладу, а лікувати, рятувати людей:

Сьогодні реформа говорить про конкуренцію, але, на жаль, ми ставимо на другий план саму медицину.

Якщо б лікар хотів бути бізнесменом, витримувати конкуренцію, то він пішов би у бізнес. Але він пішов у медицину”.

На думку пана Олександра, вже зараз потрібно ставити перед державою питання про зменшення нормативів, тому що випадків хвороб прогнозовано буде більше.

До того ж велику увагу вже зараз потрібно звертати на підготовку лікарів. В умовах війни потрібно багато хірургів, анестезіологів, травматологів, а ще — фтізіатрів і психіатрів.

І велику роль у висвітленні усіх означених проблем мають відігравати ЗМІ, відзначає Олександр Меланченко, тож він закликав медіа Сумщини долучатися і висвітлювати ці питання і на місцевому, й на державному рівні.

Детальніше про це — вже незабаром у новому випуску програми “Експертна думка” з Тетяною Мироненко на телеканалі СТС.