Військовий із Сумщини розповів про оборону Маріуполя, полон та своє одруження

Поранення, одруження на “Азовсталі”, полон та звільнення з дружиною в один день. Усе це довелося пережити конотопцю Іллі Колеснікову з початку повномасштабної війни. Він служив у війську з 2014 року, з 2015 – у полку “Азов”. 24 лютого 2022 року зустрів на одній із баз, де дислокувався підрозділ. 

Скільки могли, згадує, тримали оборону Маріуполя. Коли ж проривались 15 квітня на “Азовсталь”, в їхній автомобіль влучила протитанкова керована ракета.

“Машина згоріла, у нас два загиблих, всього нас там семеро було. Мені прилетіло в дві ноги, в ліву руку, в праве око і в шию. Я дивом добрався після того на “Азовсталь”. Операція успішна, але була велика кількість втрат. Але більша частина, понад тисяча людей, дійшли до “Азовсталі”. Там загинули майже всі мої друзі”, – згадує Ілля.

З майбутньою дружиною Катериною Ілля вони на той момент були разом чотири роки. Коли потрапили в оточення, говорить, вирішив не чекати.

“Я зрозумів, що зараз або ніколи. У неї шансів вижити більше, ніж у мене. Я просто в телеграмі написав SMS: “Давай?”. – Давай. Вона написала замість мене і замість себе рапорт. Командир під час воєнного стану має право розписувати. Він підписав рапорт і все, 30 березня нас розписали на “Азовсталі”.

За весь час, поки були на Азовсталі, змогли побачитися з дружиною 6 разів, згадує Ілля. Новину про вихід у російський полон сприйняли негативно, але, говорить, це був єдиний вихід:

“Ми розуміли, наскільки багато наших знайомих поранених, то якщо буде з нашого боку прорив і ми їх покинемо, то це буде не “ахті” круто. І ми вирішили: вже точно треба здаватись в полон. Іншого виходу не було, я впевнений на 100%. Сили переважали в дуже багато разів. І сили не обов’язково людської, а техніки, авіації”.

Відео як підрозділ Іллі 20 травня 2022 року виходить з “Азовсталі” зняли російські репортери. Потім була Оленівка, де, не враховуючи теракт, умови були кращі, ніж у наступному пункті – Донецьку, говорить Ілля. У полоні кохана Іллі через одного з наглядачів змогла привітати чоловіка з Днем народження, тоді Ілля і дізнався, що їх утримують на одному поверсі:

“Я беру цей пакет, дивлюсь, я не знаю, хто мені дав, що мені дав, я відкриваю – там записка і цукерки. Дружина якось там, через десяті руки попросила, щоб мені передали 35 цукерок та 5 печеньок на День народження. В мене такі очі, я там взагалі…”

Майже через рік полону, 6 травня 2023 року Іллю разом з Катериною обміняли. Наприкінці червня пара відсвяткувала весілля. Після операцій, лікування та реабілітації Ілля та Катерина повернулися на службу до свого підрозділу, знову захищати Україну. Не повертатись, говорить він, навіть не було думки:

“Поки треба закінчити те, що почалось в 2014 році. Треба це закінчити, а потім вже відпочивати”.

suspilne.media