Віктор Бобиренко: “У нас буде ще одна кластерна лікарня чи утремося?

Керівник експертної групи “Бюро аналізу політики”, сумчанин Віктор Бобиренко у своєму дописі на фейсбуці підняв питання, навколо якого наразі ламаються списи і навіть, як це було нещодавно на Сумщині, виникають “мерські” бійки, коли у очільників громад у дискусії “Чия лікарня краща?” закінчуються слова, і в якості останнього аргумента в хід ідуть кулаки.
Нагадаємо, у Сумах зараз теж вирішується питання з кластерними лікарнями, і без проблем і суперечок не обходиться й тут.
За словами пана Віктора, днями йому випало стати учасником ZOOM-конференції на тему медичних бюджетів, де йшлося про завершаючий етап медичної реформи — інфраструктурний. І це й наштовхнуло його на створення цього допису:
 “В Україні створюють мережу кластерних лікарень. Буде так: надкластерні лікарні, кластерні і решта лікарень (не хочу нікого образити) стають звичайними загальними лікарнями типу райлікарні якоїсь Забурбелівки.
В таких залишають якісь кілька основних відділень. І все.
А зараз, якщо хто ще не знає, — гроші ходять за пацієнтом. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) фінансує лікарняні випадки.
Апендецит вирізати — така-то сума падає на лікарню. Операцію на спині — скільки-то. Пологи скільки-то.
Зрозуміло, що чим більше відділень, чим більше кваліфікованих медиків — тим більше зароблятиме лікарня і медики.
У Сумах надкластерною стане обласна лікарня, кластерною 1 міська лікарня (в народі ЦГБ).
Але може бути іще одна.
І отут захований весь триндець.
У місті забор в забор стоять дві лікарні: 5-та і Святого Пантелеймона (колишня районна лікарня Сумського району).
Мене і раніше вибішували такі теми: то в одному приміщенні розміщуються і школа і гімназія, то тут – поруч — дві лікарні? Розберіть між ними забор, зробіть одну.
Постраждає від цього хіба кілька бухгалтерів. Ну і один головний лікар з двох.
Лікар чи медсестра від об’єднання нічого не втрачають”, – переконаний пан Віктор.