“Він беріг в собі дитину. Ця дитина його направляла”. 40 днів від загибелі сумського митця Дмитра Буйвала

“Головна мета живої скульптури: щоб сірі будні взагалі зникли з буднів. Чим менше сірих буднів, тим більше яскравих подій у нашому житті”, — так про свою творчість розповідав Дмитро Буйвал. Він був вуличним артистом, який впродовж 10 років дарував сумчанам казку, з’являвся на вулицях міста в різних образах живих скульптур. 11 серпня 2023 року чоловік загинув у боях під Куп’янськом.

Дружина Дмитра Наталія згадує, через костюми та образи чоловік втілював свої дитячі мрії:

“Він говорив, що в дитинстві всі мріяли стати, хто олігархом, хто президентом. А я, каже, мріяв, щоб мене впізнавали і коли бачили — аплодували. Він говорив, що поки людина маленька, вона лишається справжньою людиною. Він беріг в собі дитину. Постійно. Ця дитина його направляла”.

Денис — друг Дмитра згадує:

“Mr. Show Time”… він придумав технологію нову з товаришем. Це був перший костюм, який зробив за цією технологією. Він брав з цим костюмом участь у фестивалі в Дафі, посів перше місце. Один із останніх його улюблених костюмів — це був Ґудзиковий Король. Збирали ці ґудзики всім містом, всією країною”.

Перед початком повномасштабного вторгнення Дмитро хотів записатися до територіальної оборони, але через відсутність військового досвіду йому відмовили. Після деокупації Сумщини чоловік продовжував шукати можливості, аби стати до війська. А в червні 2022 року Дмитро склав присягу та вступив до спецпідрозділу ЗСУ, який на початку грудня відправили на Бахмутський напрямок.

“Він був оператором СПГ — станкового протитанкового гранатомета, якого назвав Михайлом. Він мріяв про сина Михайла. А тоді назвав гранатомет… на честь дідуся”, — розповідає дружина Дмитра Наталія.

Перебуваючи на фронті, згадує Наталія, Дмитро не забував про мистецтво і постійно шукав для себе нові хобі:

“Діма був у Бахмуті, і замість того щоб думати виключно про війну, він вирішив стати лірником. Він замовив її, кілька місяців чекав, вона прийшла йому прям на Донбас, він приїхав з нею щасливий, хотів пісні власні написати і стати старцем, як він говорив”.

29 липня 2023 року у складі нового підрозділу чоловік поїхав до Куп’янська. 11 серпня Дмитро Буйвал загинув у бою.

Перед Бахмутом взагалі він кликав собак, а вони потікали гуляти. Навіть не попрощалися, він на них ще образився. А цього разу навпаки, ми приїхали, Діма збирає речі складає, усі втрьох біля нього. Нутелла почала йому застрибувати прям в наплічник. Вона ніколи цього не робила, Балуша сидів і плакав і плакав і він зараз здебільшого просто лежить. Кожен на своєму рівні щось відчував”.

Нині рідні і друзі Дмитра намагаються робити все, аби “Жива скульптура” не зникла з вулиць міста Суми.

Суспільне