Ніна Гаркава: “Щоб вистояти і перемогти, нам треба максимально консолідуватися і виявляти нетерпимість до усього проросійського”

Згідно з даними руху «Чесно», опублікованими в середині лютого, в Україні виявили 1140 колабораціоністів. 87% серед них – це політики, судді і правоохоронці.

Такі вражаючі цифри озвучила ексголова Сумської ОДА Ніна Гаркава на круглому столі «Колабораціонізм на Сумщині: чи впливає прикордоння на збільшення фактів співпраці з агресором?» в рамках програми «Експертна думка» на телеканалі СТС.

Втім, це далеко не остаточні дані, переконана пані Ніна, й існує ще досить багато невиявлених прихильників “русскава міра”. Вона закликала усіх громадян дуже уважно ставитися до цього питання, і це саме той випадок, коли варто виявляти суспільну нетерпимість до цих ганебних проявів і максимальну консолідованість.

“Не так давно я, їдучи в маршрутці, почула, як один із пасажирів слухає не просто російський контент, а де звучить фраза «Путін всьо». І всі мовчать. Я зробила зауваження. Він почав огризатись. Але мене одразу підтримали люди. Комусь треба починати. Не треба цього боятись. Не треба думати, що ти комусь зробиш там незручно чи погано. На найближчому блокпості я просто хлопців попросила – перевірте його по «Миротворцю». Я просто наїхала на нього. Його вивели, перевірили. Він тихенько сидів. Я думала, він до Києва їде, але виявилося, що чоловік – з Ромен.  І я впевнена: після цього він навряд чи десь, принаймні прилюдно, буде слухати російські пісні й висловлювати проросійські ідеї”, – поділилася власним досвідом Ніна Гаркава.

Проблема не зникне водночас, та наше суспільство цілком здатне її подолати:

“Але для цього потрібно максимально консолідуватися – пропагувати державне, українське, наше рідне. Нам потрібне  неприйняття агресора в жодному вигляді, в жодних посилах і формах і від будь-кого, хто перебуває поряд з нами. І ми наведемо порядок у нашій державі. І будуть Україну знати і в Іспанії, і в африканських країнах, і в далекій далечині. І ніколи вже в житті не будуть українців плутати з рашистами,  з державою, яка зараз, окрім як словом «рашизм», осередок рашизму, мабуть іменуватись і не може”.


Детальніше – вже у п’ятницю, 2 червня, у новому випуску програми «Експертна думка» на телеканалі СТС.

Читайте також: