В Охтирці до кінця листопада планують відремонтувати два укриття

В Охтирці ремонтують чотири із 33-х наявних укриттів. За 9 місяців повномасштабного вторгнення їх обстежили на благоустрій, для декількох із них виділили майже 700 тисяч гривень. Нині наводять лад у двох із них.

25 лютого російські військові обстріляли з “Ураганів” дитячий садочок “Сонечко”, де розміщено укриття. Того дня від ворожих ударів у місті загинули п’ятеро людей.

Нині поруч із будівлею лежать матеріали для ремонту даху та укриття всередині закладу.

У цьому закладі є укриття, розраховане на 50 людей.

“У нас один вхід тільки в укриття є, а якби було два – то більше людей могло б вміщувати”, – розповіла виконувачка обов`язків директорки садочка Валентина Нікітченко.

Для укриття придбали генератор та поставили металеві двері, розповіла завідувачка господарства садка “Сонечко” Тетяна Чабанова.

“На цей момент сховище відремонтоване за кошти, які виділялися спеціально для укриття. Електропроводку відремонтували, закупили біотуалети для того, щоб можна було туди ходити до туалету. Вода в нас там технічна підведена, а питну воду закуповували”, – говорить Тетяна Чабанова.

На обліку міської ради Охтирки є 33 укриття різної форми власності.

“Комунальної форми власності у нас 6 споруд. Одна, як ви знаєте, споруда в нас зруйнована під час бомбардування. Чотири на сьогодні ми ремонтуємо. На це виділені кошти міської ради – 686 тисяч гривень на поточний ремонт та облаштування захисних споруд комунальної форми власності. Це за адресою Батюка, 7; Дачний, 4; Армійська, 4 і вулиця Ярославського, 3. Вулиця Незалежності, 8 – це там у нас зруйноване протирадіаційне укриття”, – розповіла спеціалістка відділу Охтирської міськради Світлана Альошина.

Нині в Охтирці ремонтують два укриття, ще два планують на початку 2023-го року.

“Нині роботи проводяться на об’єктові, що на Дачній, 4. Після чого беремося за Ярославського, 3, а потім за інші. Почали ремонти з тих бомбосховищ, де найбільше роботи. На Батюка, 7 роботи не так багато”, – сказав спеціаліст управління капбудівництва та ЖКГ Охтирської міськради Володимимр Кульомза.

Відремонтувати сховища на провулку Дачний та вулиці Ярославського в Охтирці планують до кінця листопада.

Суспільне