Герой, якій прийняв бій з колоною окупантів: старший сержант Микола Курочка

Микола Курочка народився 19 грудня 1996 року в Охтирці. У школі хлопець полюбляв грати в футбол. Після школи вибрав професію будівельника. Втім, вже у 2015 році пішов на службу до Національної гвардії України. А вже через два роки вирушив у зону АТО, де воював аж до 2021 року.

У лавах 117 бригади

У січні 2022 року, коли вже в повітрі панувала загроза повномасштабного вторгнення російської орди до України, вступив до лав Охтирського батальйону тероборони, де й проходив службу до початку війни.

Коли російські окупанти почали бомбити Охтирку авіацією та балістичними ракетами, старший сержант Курочка активно допомагав звільнювати з-під завалів мікрорайон Дачний, допомагав жінкам, дітям та людям похилого віку евакуюватись, розбирав завали у військовій частині після бомбардування вакуумними бомбами.

Побратими

Побратими Миколи відзначають, що хлопець користувався авторитетом серед військовослужбовців, сміливий, надійний друг, завжди прийде на допомогу. Не мав шкідливих звичок, позитивний, завжди був с посмішкою на обличчі. Вислухає та допоможе у вирішенні різних питань, міцне товариське плече, на яке завжди можна покластися.

Загибель

28 лютого полтавчанин Володимир Доценко проводив роботи по перекриттю дамби ставка в одному з сіл Зіньківського району. Увагу чоловіка відволікла колона російської техніки, яку він побачив у бінокль. Росіяни вишукувались в напрямку Охтирського району. Далі чоловік почув кулеметні черги, там зав’язався бій. Як виявилось, військові армії окупантів розстріляли автомобіль “Нива”. Автівку знайшли повністю в дірках від куль, біля нього лежали двоє загиблих військовослужбовців. Ними виявились старший солдат Ярмак Тимофій Михайлович та сержант Курочка Микола Олександрович.

Старший сержант Микола Курочка нагороджений указом Президента України орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).