Голова Сумської ОВА на брифінгу відповів на питання про евакуацію з Сумщини

Комісії щодо евакуації працюють на Сумщині щодня. Інформацію про необхідність евакуації наразі отримали практично 80% мешканців прикордонної 5-кілометрової зони. Про це на брифінгу, що відбувся сьогодні, 18 липня, повідомив голова Сумської ОВА Володимир Артюх.

Також очільник Сумщини розповів про низку деталей, що стосуються евакуації.
Як повідомляє Сумська ОВА, серед людей з прикордоння є як бажаючі евакуйовуватися, так і ті, хто відмовився кудись виїжджати.
За словами Володимира Артюха, вже завтра мають бути погоджені маршрути евакуаційних колон, і наразі розроблені пам’ятки для тих, хто підлягає евакуації. Порядок в‘їзду та виїзду буде забезпечувати комендантська служба.

Людям, які написали заяви на відмову, будуть видані перепустки на виїзд та в‘їзд до 5-кілометрової зони. Але це стосуватиметься лише тих, хто зареєстрований у населених пунктах 5-кілометрової зони. Всі інші, за словами очільника області, не матимуть юридичних підстав перебувати там.

Питання, яке хвилює багатьох,  – це можливість примусової евакуації дітей. Наразі вона не передбачена. Втім, говорить Володимир Артюх, у разі ускладнення ситуації на прикордонні Сумщини така евакуація може бути застосована.

Евакуюватися з Сумщини можуть не тільки мешканці прикордонної 5-кілометрової зони. Це може за потреби зробити кожен мешканець нашої області. Для цього людина має написати відповідну заяву, на підставі якої її внесуть до списку. Далі люди можуть виїхати потягом безкоштовно до Києва, Вінниці, Хмельницького, Івано-Франківська тощо. Їм будуть призначені виплати, щоправда, якими саме будуть суми цих виплат, наразі не уточнюється.

Як зазначив Володимир Артюх, якщо ворог буде застосовувати більш далекобійну зброю, то зона евакуації може бути збільшена.
Більше подробиць – сьогодні у вечірніх новинах на телеканалі СТС.