“Готові зустрічати ворога на 100%”. Як стрілецький батальйон із заходу України несе службу у Сумському районі

Військові підрозділи на Сумщині готуються до зими та облаштовують позиції. Стрілецький батальйон із заходу України розташувався у Сумському районі. Як налагоджують свій побут та на скільки готові зустрічати ворога, – у матеріалі Суспільного.

Командир взводу з позивним “Кеп” показує, як розташувався їхній підрозділ у Сумському районі:

“Це ми пройшли окопом до бліндажа, тут — бруствери. Все облаштовано, захищено. Тут військовослужбовці забезпечили все, облаштували, щоб було максимально комфортно, сухо, тепло і захищено”.

Військові приїхали сюди на службу з заходу України на початку літа, вже на облаштовані побратимами позиції, тож зараз удосконалюють все для власного комфорту.

“Провели світло максимально, буржуйка, утеплили. Щоб були зручні умови між часом несення служби, для відпочинку”, — каже “Кеп”.

Харчування, говорять військові, їм привозять централізовано, для себе готують перекуси.

“Смачно. Кор.: Що привозять, чим годують? – Перше, друге: борщики, супчики і салатики. Кор. — А чого не вистачає? Перемоги і миру”, — говорить військовослужбовець Іван.

Допомагають воїнам і місцеві люди, говорить командир взводу. Днями привезли деревину на дрова.

“Світло, дрова, смаколики привозять. Дуже приємно — від місцевих жителів”, — каже командир взводу.

Військові несуть службу на блокпостах, вивчають теорію та тренуються. Снайпер з позивним “Борода” говорить: готові зустрічати ворога на 100%.

“На теоретичних заняттях ми відточуємо навички, тренуємося — стрільба, топографія. Так як тут після теоретичних, тут — практичні, тому що ми несемо службу, спостерігаємо, допомагаємо побратимам на блокпостах. А так, в загальному, кожна людина по-своєму сприймає те, куди потрапила. Всі стараються, всі хочуть перемоги, всі хочуть, щоб все повернулося до попередніх часів”, — каже він.

Стрілецький батальйон на Сумщині — у підпорядкуванні оперативно-тактичного угруповання “Суми”. Зараз його підрозділи несуть службу у різних населених пунктах області, взаємодіючи з територіальною обороною та добровольцями. Так, під час патрулювання вночі у лісі військовий з позивним “Хімік” кілька тижнів тому затримав чоловіка без документів.

“Гуляв собі в лісі без документів, без нічого. Багато версій було: то він спочатку — Олексій, то він — Іван, то він — місцевий, то — не місцевий. Викликали місцеву територіальну оборону, поліцію. Вони вже його забрали”, — зазначає військовослужбовець з позивним “Хімік”.

Охороняють Сумщину військові не лише на землі, а й у небі. Для цього на позиціях несуть чергування військові з зенітно-ракетними комплексами. Один з них — боєць з позивним “Змій”.

“Ми знімаємо заглушку — передню задню, приціл — мушка, тут у нас є запобіжник, як і у “калаша”, знімаємо його. Це охолоджувач системи, ми його заводимо — і у нас є пів хвилини, щоб навестись, спіймати ціль, ну і вистрілити”, — каже “Змій”.

І хоча найбільше військові мріють про перемогу та повернення до рідних, наразі готуються до зими і, говорить заступник начальника штабу, захищатимуть українські землі до перемоги.

“Точно ніхто не збирається відходити. Я вам скажу навіть більше, спостерігаючи за своїми підлеглими, люди починають називати це місце уже другим домом. Хтось уже собі тут наречену приглядає, хтось уже приглядається до нерухомості, бо я вже чув такі розмови. Всі одягнені, нагодовані, зігріті, тому цілком можна зосередитись на несенні служби і не переживати з приводу якихось метеорологічних умов”, — каже заступник начальника штабу з позивним “Банджо”.