“Гуманітарна допомога лежала в Охтирці на складах, цитрусові згнивали…” – Федір Кіселар

Про ситуацію з гуманітарною допомогою в Охтирці на початку повномасштабного вторгнення розповів на круглому столі “Гуманітарна допомога – можливість вижити чи збагатитись?”, організованому та проведеному телекомпанією СТС, Федір Кіселар, військовослужбовець, депутат Охтирської міської ради.

«Так, дійсно, у нас, як і по всій області, були дуже великі проблеми з гуманітарною допомогою. Але, коли інші голови громад і міст розповідають про те, як вони налагодили роботу з гуманітарною допомогою, то навіть комок в горлі, і сльози навертаються.

Місто Охтирка з перших днів війни найбільше постраждало від авіаційних нальотів, артилерійських обстрілів. У нашому місті дуже багато людей пенсійного віку залишились напризволяще. Гуманітарна допомога пішла в Охтирку, мабуть, з перших днів, бо поруч у нас Полтава, яка нам дуже гарно допомагала, у нас навіть голова Синівської громади на власних авто привозив м’ясо, збирали все, що було. Не повірите, коли розвантажували, дивувались: там пельмені були зварені і передані людям. Це дуже багато вартує”, – розповідає Федір Кіселар.

Втім зазначає, що було й багато проблем:

“Гуманітарна допомога, яку повинні були роздавати людям, лежала на складах, тому що міський голова не спромігся організувати процес її видачі. Були такі моменти, коли приходила гуманітарна допомога у виді цитрусових, які просто згнивали, а не роздавались людям. Коли міський голова особисто з перших днів, коли пішла гуманітарна допомога, проїхав по блокпостах і заборонив запускати місто волонтерські автобуси з гуманітаркою без того, щоб його дружина не зустріла їх. Вдумайтесь, їдуть волонтери, везуть гуманітарну допомогу, автобуси просто ставали в центрі міста і роздавали людям їжу, а їх просто не пускали в місто, бо дружина міського голови повинна була забрати це і потім під своєю егідою роздавати. Це взагалі ні на шо не схоже».

Волонтери в місті змогли самоорганізуватися, почали шукати приміщення, розповідає пан Федір та додає, що домовився з директором школи, щоб їх туди пустили. Але виникла проблема:

“Вони дійсно там організували грандіозний штаб по видачі, там по 200-300 людей отримували допомогу від них. І міський голова приїжджає туди їх вигнати, тому що не треба волонтерів, треба, щоб тільки через них йшло”.

Більш детально про проблеми “гуманітарки” в області – у нашому відео: