День захисту дітей у Сумах: повітряні тривоги й дитячі мрії у малюнках

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Україна святкує його з 1988 року. Для багатьох країн це нагода привернути увагу до питання захисту прав дітей, зокрема передбаченого конвенцією ООН про права дитини обов’язку держави, батьків та інших причетних до забезпечення їм безпечного життя в родині, хорошої освіти, своєчасного лікування, повноцінного дозвілля та відпочинку.
Повномасштабна війна відібрала відчуття безпеки у кожного українця, зокрема, у дітей. За даними платформи “Діти війни”, станом на 30 травня 2023 року, внаслідок військової агресії рф в Україні загинули щонайменше 483 дитини, 989 – були поранені, 394 – вважаються зниклими безвісти.

Сьогодні, в День захисту дітей, кожен повинен задуматися, що можна робити щодня, аби наші діти були радісними, здоровими та реалізованими.Їм потрібне родинне тепло, турбота та мирне небо над головою.

У Сумах в цей день лунають повітряні тривоги. Але навіть у таких складних умовах у місті намагаються влаштувати дітям свято, зрозуміло, що з дотриманням вимог безпеки. Так, в одній зі шкіл міста для малечі влаштували активності на свіжому повітрі –  діти створювали малюнки на асфальті. На цих картинках авторства сумської малечі – дитячі мрії про перемогу України, мирне небо без бомб і снарядів, сонечко, кумедні казкові тваринки та квіти. А ще – кольори українського прапора. Бо навіть діти знають: там, де майорить синьо-жовтий прапор, – там мир і спокій.

Тож нехай наші діти ростуть у вільній мирній незалежній Україні!