Депутати Сумської облради підтримали звернення щодо розірвання договорів з УПЦ (МП)

На сесії Сумської обласної ради 4 квітня депутати розглянули пропозицію від фракції “ЄС” щодо звернення до керівництва держави та громад про розірвання договорів оренди або користування храмами і землею УПЦ (МП).

“За” проголосували 33 із 49 присутніх обранців.

Виступаючи перед депутатами, архієпископ Сумський та Охтирський ПЦУ Мефодій зазначив, що нині близько 30 громад української православної церкви перейшли до ПЦУ:

“Нині багато священників переходить, але це в основному сільські храми, районні і т.д. Сьогодні дружини і батьки загиблих воїнів приходять з дітьми у Воскресенську церкву – старовинну, це фактично музей, і стоять на вулиці під дощем, щоб помолитися за воїнів, немає, немає місця”.

Свій запит щодо передачі Троїцького собору у Сумах Православній Церкві України озвучила депутатка від ВО “Батьківщина” Катерина Приходько:

“На території Сумської області у підпорядкуванні УПЦ (МП) перебуває близько 400 парафій. У 2007 році Сумська обласна рада своїм рішенням передала в постійне ко ристування Троїцький собор, не враховуючи інтереси Свято-Троїцької громади українськоїправославної церкви Київського Патріархату (ПЦУ – ред.), якому готувалися передати цей собор”.

Запит підтримали 35 із 50 присутніх обранців.

Суспільне