Депутати у Сумах поки не розглядатимуть передачу Троїцького собору ПЦУ

У Сумах депутати поки не будуть розглядати передачу Троїцького Собору Православній церкві України. За це обранці проголосували у “підвальному” засіданні сесії обласної ради 15 вересня.

За словами начальниці відділу правового забезпечення обласної ради Оксани Мезенцевої, підставою для такого голосування стало те, що пропозиція скасувати рішення про передачу Троїцького собору у власність релігійної громади – неправомірна.

“Рішення прийняте, як я сказала, у 2007 році. На підставі цього рішення обласної ради вже були оформлені відповідні документи Троїцькою релігійною громадою на ці споруди, на користування відповідною земельною ділянкою. Тобто, настали правові наслідки, які зареєстровані державою у встановленому законодавством порядку”, – розповіла посадовиця.

За словами Оксани Мезенцевої, релігійна громада, що нині користується Троїцьким собором, не зверталася до обласної ради, а отже рішення, прийняте у 2007 році, залишається в силі.

“Відповідно до статті 41 Конституції України, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Троїцька релігійна громада набула вже права власності, відповідно нашого рішення і така пропозиція депутата, щоб повернути у спільну власність – це позбавлення права власності Троїцької релігійної громади. Тому це рішення не відповідає чинному законодавству», – додала Мезенцева.

За словами голови Сумської обласної ради Віктора Федорченка, майно повинно бути у православної церкви України.

“Я і більшість тут присутніх, за українську православну церкву. Але це питання розглядається в Верховній раді. На цьому засіданні ми його не розглядаємо, а на наступному, після прийняття рішення Верховної Ради, обов’язково розглянемо», – підсумував виступ юристки голова обласної ради.

suspilne.media