Дерусифікація та декомунізація: у Сумах хочуть перейменувати 7 шкіл

У Сумах розпочато громадське обговорення під час розгляду питання щодо відмови від раніше присвоєних імен фізичних осіб закладам загальної середньої освіти Сумської міської територіальної громади.

Організувало таке управління освіти і науки на виконання розпорядження міського голови.

Пропонується відмовитися від імен фізичних осіб радянської доби, зокрема героїв радянського союзу, що не слугують національно-патріотичному вихованню молоді.

Це стосується семи шкіл громади:

  • ССШ №2 ім. Д. Косаренка;
  • ССШ №3 ім. генерал-лейтенанта А. Морозова;
  • ССШ №10 ім. Героя Радянського Союзу О. А. Бутка;
  • ССШ №12 ім. Б.Берестовського;
  • ССШ №13 ім. А.С. Мачуленка;
  • ССШ №15 ім. Дмитра Турбіна;
  • ССШ №19 ім. М.С. Нестеровського.

Пропонується перейменувати шляхом прибирання з назв закладів освіти імена раніше присвоєних. Зазначені назви закладів освіти не були перейменовані в порядку встановленому Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Таку пропозицію внесли управління освіти і науки, робоча група з проведення експертного обговорення дерусифікації топонімів у Сумській міській територіальній громаді, робоча група з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого при Сумській обласній військовій адміністрації.

Формат громадського обговорення – електронні консультації, які триватимуть до 31 січня 2023 року.

Пропозиції (зауваження) подаються у письмовій формі із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає або ж із зазначенням найменування та місцезнаходження для юридичних осіб.

Направляти їх треба на адресу електронної пошти: [email protected]

Результати громадського обговорення планують оприлюднити на офіційному сайті міської ради до 3 лютого 2023 року.