«Де гарантії, що кошти підуть саме на потреби ЗСУ?» – Юрій Зарко

На думку голови Білопільської ТГ Юрія Зарка, прикордонні території найбільше страждають в теперішніх умовах. На місцях майже не залишилось бізнесу, а відтак і працівників, значно зменшились обсяги обробітку земель. Але, попри складнощі, громада допомагає військовим.

Аби у майбутньому у громадах не виникло критичної ситуації з наповненням бюджету, Юрій Зарко запропонував альтернативний механізм розподілу ПДФО військових.

«Пропоную, щоб половину ПДФО громада добровільно відраховувала до державного бюджету, іншу частину – залишала у себе. Головна умова – щоб кошти чітко йшли на потреби оборони. Бо зараз немає жодних гарантій, що гроші, які надійдуть до держбюджету, витратять саме на допомогу військовим, котрі нас захищають».

Юрій Зарко говорить: у військових є багато потреб, які треба швидко закривати. І зараз громади поки що в змозі це робити. Тому не можна лишати їх такої можливості.

«Якщо держава забере ПДФО до свого бюджету, то ми не зможемо допомагати нашим військовим, навіть якби цього дуже хотіли. Бо в нас не буде фінансового ресурсу».

Як зазначив голова Білопільської громади, за попередніми підрахунками, через це у 2024 році бюджет громади недоотримає 54%.

«Ми розраховували на ці кошти. А що тепер нам робити? Закривати заклади освіти чи охорони здоров’я? Чи звільняти працівників? Тільки для того, щоб якось вижити».

Юрій Зарко впевнений: зараз в українців одна мета – перемогти ворога у війні. Втім також, треба зробити все, аби не «вбити» місцеве самоврядування.


Більше про це дивіться вже незабаром на телеканалі СТС у програмі «Експертна думка» з Тетяною Мироненко.