Дороги Сумщини відновлюватимуть за допомогою турецьких партнерів

Сумщину відвідала делегація Туреччини у складі Надзвичайного і Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні Ягмура Ахмета Гульдере, Першого Секретаря Посольства Ількера Озсуера та координатора Турецької агенції з питань розвитку та співробітництва Джунейта Есмера.

“Дякую Послу Туреччини за те, що відгукнувся на моє запрошення і, незважаючи на реалії сьогодення, разом з колегами взяв участь в офлайн спілкуванні щодо шляхів відновлення та зміцнення співробітництва”, – говорить голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.

Представники машинобудівного кластеру, легкої промисловості, лісової галузі, вищих навчальних закладів озвучили пропозиції, де ми можемо співпрацювати найбільш ефективно.

Також ознайомили гостей з масштабами втрат та руйнувань внаслідок збройної агресії рф.

З Туреччиною Сумщину пов’язують давні та дружні стосунки і міцні економічні зв’язки.

За підсумками минулого року зовнішньоторговельний оборот склав 101,2 млн дол США. За кілька останніх років даний показник збільшився у 2,5 рази.

Потенціал для співробітництва є і у сфері машинобудування. Зокрема, для реалізації спільних проєктів із виробництва обладнання для газо-та нафтопереробної галузі, атомної енергетики, хімічної промисловості, залізничного транспорту.

Також цікавить спільна робота у дорожній галузі, а саме використання турецьких мобільних асфальтних заводів з метою швидкого відновлення наших доріг.

“Розглядаємо можливість навчання в Туреччині рятувальників ДСНС та медичних працівників.
Обговорили і спільні навчальні програми для студентів, запровадження курсів вивчення турецької мови у Сумах.

Для підтвердження нашої відкритості, готовності до співпраці і обміну досвідом запропонував створити на Сумщині турецько-український культурний центр.

Впевнений, що наші дружні відносини зовсім скоро будуть мати і практичні результати”, – резюмував Дмитро Живицький.