До Сум приїхали 15 собак із затопленої Херсонщини

Про це повідомили в Сумському товаристві захисту тварин.

“Всього забрали 15 собак.

Від історій рятувальників, як вони витягали цих тварин з води, боліт, тянучої мазути, пробиралися до покинутих власниками садибних ділянок, під прицілом ворожих дронів аби відпустити з ланцюгів собак – ставало зле, просто стояв ком у горлі.

Я вдячна кожній людині, хто з першого дня був в самому епіцентрі трагедії, цілодобово у човні, мокрі та холодні, ризикуючи своїм життям, не маючи часу на соцмережі, рятували кожне живе створіння.

Ви – справжні герої зоозахисного фронту!

Сотні врятованих від смерті тварин роз‘їхалися різними куточками України.

Щодо забраних нами собак.

Деякі з тварин мають незначні поранення, на момент привозу в Київ майже всі були в кліщах, троє поки що в стресі, не хочуть контактувати, довелося давати седативні препарати, аби ще більше не травмувати психіку собак і спокійно довезти до пункту призначення (Суми).

Далі огляд лікаря.

За декілька днів, як всі вони адаптуються, зроблю фото окремо кожного і почнемо шукати дім. Є цуценята різного віку та розміру, дорослі крупні та менше.

Мали ще бути котики, але волонтери розповіли дивовижну історію: всіх котів, яких нас просили забрати напередодні, одразу по приїзді до столиці – розібрали небайдужі, люди готові самі лікувати (було багато хворих), перетримувати та багатьох з евакуйованих котиків залишили собі.

Ворог хотів зламати нас своєю війною, але українці руками рушать скелі.

Робота зоорятувальників у південному регіоні завершена. Наступного дня після Херсону команда вже вирушила на Донеччину, там безліч нових заявок, на жаль, десятки покинутих тварин під нескінченними обстрілами.

Молимося, щоб поїздка пройшла добре і схоже, що чекаємо поповнення з зони бойових дій , але спершу треба хоча б частково знайти сім’ї наявним”, – йдеться в повідомленні.