Дуда порадив Зеленському прийняти майбутню капітуляцію росії у Переяславі

Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що після поразки росії у розв’язаній проти України повномасштабній війні було б символічно прийняти капітуляцію Москви у Переяславі Київської області. Там у 1654 році гетьман Богдан Хмельницький присягнув московському цареві.

Як повідомляє PAP, про нещодавню розмову з президентом Володимиром Зеленським Дуда розповів під час візиту до Латвії.

«Я сказав: Володимире, дивлячись на нашу історію, на те, як колись розійшлися наші шляхи, я хотів би тебе дуже попросити. Коли ви переможете росію, коли росіяни приповзуть сюди навколішках підписувати мирний договір, відвези їх до Переяслава, і нехай вони там підпишуть з вами мирний договір», — переповідає свої словами польський президент.

Він сказав українському колезі, що таким чином Зеленський може «перекреслити всі ті роки радянського і російського впливу і рабства від часів царату до недавнього часу, від якого ви зараз знову захищаєтеся.

Дуда “глибоко вірить”, що завдяки спільній підтримці союзників та рішучості сусідів українці переможуть росію — «ворога, який, на жаль, знову виявився ненависним». Президент пояснив, що усі «хотіли б мати можливість» жити з рф та росіянами у мирі, вільно розвиватися, «будувати своє життя та процвітання разом».

«На жаль, як бачите, це неможливо, тому що вони нападають, грабують, вбивають, хочуть відібрати свободу», — додав він.


8 січня 1654 року у Переяславі гетьман Богдан Хмельницький під впливом обставин, зокрема війною з Річчю Посполитою та хиткістю позицій союзників, скликав раду, де уклав «військовий союз» із московським царством і присягнув на вірність царю. Точні результати Переяславської ради згодом були втрачені і переписані істориками, тому рішення, ухвалене там, трактується по-різному. У радянському трактуванні цю подію подавали як «возз’єднання» з росією.

nv.ua