Житель Тростянця був засуджений за ухилення від призову на військову службу

16 березня 2023 року оголошено вирок у кримінальному провадженні по обвинуваченню 29-річному мешканцю міста Тростянець у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 336 КК України.

Судом установлено, що молодик перебуває на військовому обліку першого відділу м. Тростянець та відповідно до своєї військово-облікової спеціальності підлягає призову на військову службу під час мобілізації.

У грудні 2022 року йому була вручена повістка для прибуття до збірного пункту для відправки у військову частину для несення військової служби по мобілізації.

Чоловік був ознайомленний зі змістом повістки, датою та часом збору та розумів  наслідки неявки за повісткою без поважних причин, що полягають у притягненні до кримінальної відповідальності. Однак до пункту збору не прибув та про причини своєї неявки не повідомив, тим самим ухилився від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Суд, дослідивши матеріали кримінального провадження, затвердив угоду про визнання винуватості чоловіка у пред’явленому обвинуваченні та призначив йому покарання у виді 3 років позбавлення волі.

Однак, враховуючи щире каяття обвинуваченого та добровільне отримання повістки для відправлення до місця несення військової служби та бажання брати участь у захисті України, суд звільнив його від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік з покладенням на нього обов’язків на підставі статті 76 КК України.